Жодне народне свято не нав'язувалося українцям з таким нахабством, як Масляна
Це все, що має знати українець про сьогодні!
Чи зустріли ви парубка з колодкою на нозі?
Чи була Масниця великим святом в Україні?
Жодне народне свято протягом тривалого часу не нав'язувалося українцям з таким нахабством і в таких масштабах, як Масляна (або Масниця).
Скільки я не розпитувала родичів і знайомих, чи святкували в Україні Масницю, мені завжди розповідали, що народ ніколи не вважав її великим святом.
Масниця проходила перед Великим постом. В цей час жінки варили вареники з сиром і холодець зі свинячих ніжок. Це було скромне свято, коли можна було випити чарку горілки і закусити холодцем. Щоправда, під час Масниці в Україні гуляли Колодія - неодруженим хлопцям і дівчатам прив'язували до ноги дерев'яну колодку як покарання за те, що досі не одружилися. Але ніколи не робили з цього приводу великих масових гулянок.
Чому ж тоді і в роки радянської влади, і в незалежній Україні в бюджети місцевих управлінь і відділів культури завжди закладалися і закладаються кошти на це дрібне свято?
Виявляється, що Масниця - дрібне свято в Україні, а в Росії це велике народне свято з давніми традиціями, яке бурхливо гуляли протягом тижня.
У програмі цього свята було катання з гір на санях, кінні перегони на «тройках с бубенцами», кулачні бої команда на команду, на які сходилося дивитися все село і, звісно, випікання млинців. Фінські народи (чудь, весь, мещера, мурома, мокша, мордва, марі та інші), які стали творцями російської нації, внесли в це давнє язичницьке свято свій національний характер.
Але скільки в Україні не нав'язували російський характер і масштаби цього свята, як не підлаштовували його під проводи зими, серед українського народу воно так і не прижилося і не стало масовим. Хоча гроші і раніше, і зараз чиновники від культури на Масницю продовжують розкрадати.
В эти дни традиционно еще с языческих времен в украинских семьях отмечали праздник окончания зимы и начало весны. Но только с приходом русского мира в Украине начали печь блины вместо традиционных сырников и вареников, забыв о своих корнях и традициях.
Просто штрих.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки