Попович: На жаль, поки що ідеї технократичного уряду навряд чи судилося збутися
Який уряд кращий для України: технократичний з віддаленими від політики професіоналами чи політичний, створений на основі парламентської коаліції, розмірковує в своєму блозі на "Новому часі" філософ Мирослав Попович.
Сьогодні надії суспільства переважно пов'язані з першим варіантом – урядом технократів. Насамперед, це пояснюється тим, що люди розчаровані в політичних партіях, окремих особах і в політиці загалом. Звідси і парадоксальне прагнення мати партію, що не входить у жодну з партій.
І такі бажання можна зрозуміти. Технократичний уряд дійсно міг би стати своєрідною перехідною формою на шляху формування дієвого Кабінету міністрів, який дозволив би нам більш-менш компетентно розв'язувати поточні політичні та економічні завдання.
Щоб вийти з кризи, потрібно мати стратегію та ідеологію. При цьому від жодного з кандидатів на посаду прем'єра я не почув чіткої відповіді на питання, що він/вона робитиме завтра. Це проблема для будь-якого потенційного уряду – як технократичного, так і політичного.
Хтось робить демагогічні заяви про те, що вже завтра вирветься з залежності від МВФ, але чомусь "забуває" при цьому розповісти, яким чином. Як буде платити пенсії тощо? Така демагогічна політика не в змозі виконати ті життєво необхідні завдання, які стоять перед країною сьогодні. Перед нами реальна загроза хаосу, люди просто будуть боятися випустити дитину на вулицю.
На жаль, ідеї технократичного уряду навряд чи судилося збутися, адже в парламенті немає сил, які б сформували більшість під його діяльність. Як тільки починається формування уряду, всі забувають про будь-які стратегії, починається поділ.
Думаю, справа так чи інакше закінчиться виборами, адже інакше з суспільством взагалі перестануть рахуватися. Після виборів з'явиться надія, що парламент шляхом змагального процесу буде змушений висунути в уряд грамотних людей і добрих керівників. Це і буде той самий технократичний уряд, про який всі говорять. На цьому етапі країна, сподіваюся, знайде якийсь осмислений шлях розвитку.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки