Україна і новий транш МВФ
У середині липня Україна може отримати наступний транш від МВФ, але з'явилася інформація, що сума траншу, ймовірно, буде меншою, ніж очікувалося: $1 млрд замість $1,7, про які йшлося спочатку, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" економіст Ігор Бураковський.
Список вимог до нашої країни, необхідних для подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, відомий. Крім того, наразі йдеться не про пункти, які нам потрібно виконати колись у майбутньому, а про те, що вже зроблено. Місія Фонду вже побувала в Києві й оцінила ситуацію, тож тепер МВФ визначатиметься, як рухатися далі, на підставі наявних даних.
Відверто кажучи, я не знаю, чи буде скорочено транш і чи отримаємо ми його у зазначені терміни, але теоретично існує можливість, що розмови триватимуть для пошуку формули, яка задовольнить як Україну, так і МВФ.
Хочу відзначити, що переговори не починаються з нуля: вони йдуть у межах пунктів, прописаних у Меморандумі про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом. У ньому наведено все, що повинна зробити Україна: потрібно займатися Пенсійним фондом, звертати увагу на ситуацію з державними фінансами, продовжувати рухатися далі в питаннях приватизації, а також ставити питання стабільності банківської системи. Список цей не змінився. Інша справа – що за деякими пунктами ми просунулися більше, а за деякими – менше.
Наскільки я розумію із преси, переговори з Міжнародним валютним фондом, коли країна вже почала брати гроші й отримала кілька траншів, традиційно ускладнюються з кожним новим раундом переговорів. Чому? Тому що, з одного боку, накопичується досвід, з іншого – накопичуються і проблеми.
Якщо говорити про співпрацю України з МВФ, то тут ситуація теж змінювалася. У нас є військовий конфлікт, який, на жаль, поки не вщухає; хоча, з іншого боку, має місце певна макроекономічна стабілізація: ми реструктуризували свої борги.
І все ж низка соціально значущих питань лишається, зокрема й вічна тема тарифів на комунальні послуги, тема Пенсійного фонду, велика кількість запитань до системи соціального захисту, яка залишається практично не реформованою, незважаючи на те, що певні зрушення були зроблені. Вважаю, саме цим були зумовлені відповідні переговори з Фондом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки