Безстрокові контракти для бійців: хто зможе розірвати договір?
Першочергово закон 4689 "Про військовий обов'язок і військову службу", яким передбачається можливість розриву безстрокових контрактів військовослужбовців за бажанням, стосувався лише тих бійців, які укладали договір під час дії "особливого періоду". Втім учора (12 липня. - Ред.) під час попереднього голосування у Верховній Раді представник профільного комітету Тарас Пастух, виступаючи з трибуни, заявив, що цей закон має також стосуватися військових, які у 2012-2013 році уклали контракти на три-п'ять років.
Це було запропоновано з метою, аби ті хлопці, які служать за контрактом давно, мали змогу його розірвати, адже вони "втрапили" у час, коли в Україні відбуваються бойові дії. Так, за закон 4689 проголосували, враховуючи цю поправку. Втім, остаточне рішення можна буде розглядати після підписання закону президентом Петром Порошенком - саме тоді стане відомо, якої редакції законопроект затверджений.
Від початку, Міністерство оборони зазначило, що вони не можуть допустити того, щоб законопроект стосувався абсолютно усіх контрактників, позаяк він (закон. - Ред.) певною мірою стосуватиметься офіцерського складу і може поставити під загрозу безпеку оборони держави. Окрім того, "швидкість", з якої добирають контрактників, не дозволяє одразу звільнити ту велику кількість чоловіків, які нині проходять службу.
Так, коли законопроект піде на підпис президенту, Порошенко буде мати 15 днів для звернень у відповідні відомства ( у цьому випадку - Міністерство оборони) для рекомендацій. За моєю оцінкою, Міноборони таки зробить зауваження щодо того, що закон не може стосуватися усіх військовослужбовців. Гадаю, у Міністерстві зроблять поправку, яка стосуватиметься введення у дію цього закону з 1 березня 2017 року, адже за їхніми розрахунками, саме до цього часу можливо поповнити контрактний резерв.
Причина розриву контракту також прописана у законі - військовослужбовець відслужив. Та, гадаю, цим законом скористаються далеко не всі бійці. Справа у тому, що був час, коли до нас активно зверталися військовослужбовці, бажаючи уточнити, коли закінчується їх контракт. І тоді один із чоловіків висловив думку: "Виходить, я раб армії? Я не хочу бути рабом, я ж йшов сюди добровольцем, відтак хочу самостійно розпоряджатися власною долею".
Такі думки військових і мотивували нас ініціювати цей законопроект. Дуже багато військовослужбовців хочуть мати можливість самостійно обирати, який контракт вони хочуть: 12, 18 місяців чи на всі 3 роки. Думаю, саме такі українці готові переукладати контракт. Прогнозую, що вони звільняться з нинішнього договору і підпишуть той, який їм зручний.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки