MENU

Рішення Кабміну дозволить вийти з тіні чи не мільярдному ринкові небезпечних відходів – міністр екології

2404 0

Кабмін розглянув та підтримав справді реформаторський документ. Знадобилося рівно два місяці, щоб ухвалити нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Вже за два тижні бізнес та вітчизняні підприємства отримають нові правила і нарешті зупинять хаос, який більше року існує на ринку переробки небезпечних відходів.

Ситуація справді вийшла з-під контролю, і про це свідчить кричущі випадки, коли небезпечні отрутохімікати спритні підприємці спалювали, не виходячи з подвір'я підприємства чи замість утилізувати, продавали ліки повторно в аптеках. Не краща історія з непридатними пестицидами та агрохімікатами, якими захаращені українські міста та села ще з радянських часів. До сьогодні в Україні ліцензію на утилізацію непридатних пестицидів та агрохімікатів мала лише одна компанія, яка фактично не здійснювала діяльності.

Критики звинувачували нас у небажанні вирішувати цю проблему чи в зацікавленості тінізації цього ринку. У той час, коли Мінприроди не мало механізмів впливу на суб'єктів господарської діяльності і зокрема права видати дозвіл на транскордонне перевезення відходів пестицидів за межі території України.

З моменту мого приходу в Мінприроди, ми активно напрацьовували механізми прозорості видачі ліцензій і поглиблення державного контролю за переробкою та утилізацією небезпечних відходів.

Сьогоднішнє рішення Кабміну дозволить вийти з тіні чи не мільярдному ринкові небезпечних відходів, які стали потенційною небезпекою для довкілля, здоров'я та життя українців. Дякую колегам за підтримку в розробці проекту ліцензійних умов!! Це справді перемога!

Остап СЕМЕРАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини