Фейсбук-пояснення: Лещенко розповів, чому і як придбав квартиру
Народний депутат Сергій Лещенко на своїй сторінці у "Фейсбуці" детально розповів про купівлю квартири, навколо якої в останні дні розгорівся скандал
"Мені немає що приховувати, тому зареєстрував на себе. Я є прихильником прозорості та співавтором закону про відкритість реєстрів, і в першу чергу приміряю ці вимоги на себе", - пояснює він. - частину коштів - це мої заощадження як колишнього співвласника Української правди; окрім того, в 2013-2014 роках мною було задекларовано понад 100 тисяч доларів доходу".
Половина суми придбання, за його словами - це позика від засновника Української правди Олени Притули терміном на 10 років. Інші кошти - це гроші коханої людини - Анастасії Топольськой, яка буде вказана в декларації за підсумками 2016 року.
"Заробітки Насті дозволяють впевнено говорити про погашення боргу. Настя входить до числа найбільш високооплачуваних діджеєв у Східній Європі, виступаючи близько 200 разів на рік на чотирьох континентах. Сподіваюся, ви розумієте, що ці нападки - плата за мою антикорупційну діяльність без озирання на прізвища та посади. Чесність має заохочуватися, а не каратися", - зазначив Лещенко.
Далі про причини купівлі і саме цієї квартири на вулиці Франка:
1) Люди, які мене знають, можуть підтвердити, що я досить скромний у життєвих проявах. Я дев'ять років їздив на одному автомобілі, бо для мене машина - це справді засіб пересування, а не розкіш. Я досі користуються четвертим айфоном без приставки S, хоча час вже переходити на сьомий. В Раду я ходжу з рюкзаком, бо мені так просто зручно.
2) Квартири купляються раз на все життя. Це має бути квартира, з якої ти не будеш переїжджати за декілька років у іншу. Вибір такої квартири триває роками. В моєму випадку - з 2012 року. Це легко перевірити. В інтернеті досі можна зустріти брехливі публікації про те, що я купив тоді квартиру за 350 тисяч доларів. В часи Януковича, з метою дискредитації, мою електронну пошту було зламано. Весь компромат, який там знайшли - це е-мейли з пропозиціями житла, які ріелтор скидав мені у скриньку. Тоді я квартири не купив, а продовжував пошук. В тому числі, тому що тоді ціна за метр була істотно вище, ніж зараз.
3) Якщо говорити прагматично, то зараз - найкращий час для придбання нерухомості. Дно ринку. Тому ціна 1500 доларів за метр на вулиці Франка в Києві - це вагомий аргумент на користь житла. За такими квартирами стоять черги, і їх купують майже миттєво. Можете вірити мені чи ні, але просто проконсультуйтеся з фахівцями. І така ціна має пояснення - будинок не готовий на сто відсотків, а забудовнику були потрібні гроші. Тому укладати угоди треба дуже швидко.
4) Великий метраж квартири має просте пояснення - вона також буде студією для Насті.
5) Гроші за квартиру не сплачувалися через Сбербанк. Є додаткова угода, де фігурує інший банк. Єдиний платіж в Сбербанку було зроблено на рахунок Пенсійного фонду України в Державному казначействі. Це платіж при придбанні нерухомості, який треба було робити досить оперативно - до закінчення банківського дня. Комісія за який склала 10 гривень.
6) Є безліч способів, як оформити житло на сторонню особу або компанію, а потім орендувати. Але квартира оформлена на мене, а Настя стане її співвласником після завершення процедури розлучення. В декларації за 2016 рік все це буде відображено. Не буду приховувати, мені навіть радили знайти підставну особу або далекого родича та записати житло на нього. Але мені немає що приховувати - і для мене принципово, що правда має бути правдою.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки