MENU

Чи варто нам виходити з ПАРЄ

2160 0

Якщо вийдемо з усіх міжнародних організацій, в яких після виборів будуть представлені росіяни, ми самі себе ізолюємо, пише у блозі на сайті "Новое время" політолог Володимир Фесенко.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін не виключає, що в разі відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ Україна залишить організацію. Думаю, цю заяву потрібно сприймати не як намір, а як один із сценаріїв розвитку подій.

На мій погляд, це радикальний вчинок. Якщо вийдемо з усіх міжнародних організацій, в яких після виборів будуть представлені росіяни, ми самі себе ізолюємо. Це, радше, сплеск емоцій, аніж правильна тактика поведінки.

Безумовно, історія знає прецеденти, коли країни займали настільки жорстку позицію. Наприклад, ФРН аж до 1960-х років розривала дипломатичні відносини з усіма країнами, які встанавлювали їх зі Східною Німеччиною. Так само діє і Китай стосовно до Тайваню. Але потрібно розуміти: ми не ФРН і не Китай. У нас немає такого потужного статусу, тому краще уникати самоізолювання та емоційних реакцій.

Ми не розірвали дипломатичні відносини з Росією, коли починалася агресія. На мою думку, доцільно було б зробити це відразу після анексії Криму, а зараз будь-які подібні дії з нашого боку трактуватимуться західними партнерами як ескалація конфлікту.

Є й інші інструменти демаршу у відповідь на виступ російських депутатів, обраних від Криму: наприклад, залишати залу, коли вони виступають або просто присутні на засіданні. Але повністю виходити з ПАРЄ, на мій погляд, неправильно і недоцільно. При всіх недоліках і проблемах цієї організації ми використовували її майданчик, щоб порушувати кримську тему, питання війни в Донбасі, а також домагалися позбавлення російської делегації права голосу. Якщо ми виключимо себе з ПАРЄ, то тим самим підіграємо Росії.

Я не підтримую цю ідею. Вважаю, потрібно використовувати більш гнучкий інструментарій критичного реагування на присутність Росії. Потрібно максимально жорстко добиватися, щоб у складі офіційних делегацій Росії на різних форумах не було депутатів, обраних від Криму. І в цьому нам повинні допомогти наші партнери з США та Європи. Виключити Росію повністю з усіх парламентських асамблей, боюся, не вдасться.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини