MENU

Що побачив Штайнмаєр на Донбасі

4327 0

Наступного разу я зробив би нашим західним партнерам екскурсію на передову, де кожен день стріляють і вбивають, де всі розмови про перемир'я перетворюються у фарс, пише у блозі на сайті "Новое время" екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр знову закликав до політичного врегулювання ситуації в Донбасі після повного припинення вогню. Думаю, нам треба виходити з того, що у кожного гравця цієї великої гри є свої інтереси, і до цього слід ставитися спокійно.

Свій інтерес є у пана Штайнмаєра: він хоче максимально швидко закрити цю ситуацію, щоб на початку грудня, коли відбудеться міністерська зустріч ОБСЄ, відзвітувати про свій видатний успіх. Чому? Тому що він планує капіталізувати цей успіх на майбутніх парламентських виборах в Німеччині і вважає, що це допоможе йому стати канцлером.

Читайте також: Як західні політики наближають Донбас до Європи

Те ж саме тією чи іншою мірі стосується й інших західних політиків, зокрема французьких. Їм зараз набагато вигідніше звертати увагу на терористичні загрози всередині країни, на розв'язання кризи біженців і Туреччину, не кажучи вже про Сирію. Тобто на проблеми, які здаються їм більш близькими. Це не означає, що вони дійсно є близькими, оскільки Росія несе загрозу всім, але вони цього не бачать або не хочуть бачити.

Тож у списку цих проблем вони як мінімум одну хочуть швидко викреслити. Але у нас є свої національні інтереси, і для нас вони пріоритетніші.

Ми повинні виходити не з логіки наших шановних партнерів, а з власної логіки - що стоїть на принципах міжнародного права, поваги до цього міжнародного права і передбачає покарання агресора.

Сьогодні я з великим задоволенням почув від президента Порошенка досить жорсткі формулювання щодо цього. Нам потрібен підхід «національні інтереси перш за все». Ми не говоримо, що заберемо у когось землі або підемо на когось війною. Ми говоримо, що будемо відвойовувати те, що нам законно належить. Ми будемо робити це максимально жорстко, не звертаючи уваги на аргументи, які здаються нам контрпродуктивними.

Читайте також: Особого статуса Донбасса не будет никогда

Думаю, це добре і для розуміння наших західних партнерів. Наявність позиції - набагато краще, ніж її відсутність. Гібридність починається з відсутності чіткості. У цьому її суть: немає війни, але є «зелені чоловічки». Немає війни, але стріляють. Немає війни, але захоплюють території. Країна бере участь у війні, але каже, що вона там «не стояла». За таких умов ще й нечіткість власної позиції робить ситуацію набагато небезпечнішою.

Отже, думаю, наші західні партнери, які побували нехай і у відносно спокійній частині Донбасу, отримали в деякому роді «холодний душ». Хоча я б наступного разу зробив їм екскурсію на передову, де кожен день стріляють, де кожен день вбивають, де всі розмови про перемир'я перетворюються на фарс.

А ще я привозив би до високих кабінетів у деяких європейських столицях наших героїв, які втратили руки, ноги, стали інвалідами, або біографії тих, кого нам, на жаль, вже не повернути, і просто передавав би їм для ознайомлення. Думаю, це було б не менш важливим психологічним аргументом на тему того, що і чому ми робимо.

Тому я задоволений підсумками поїздки Штайнмаєра і Еро. Впевнений, що вони повернуться додому з натхненням, розуміючи, що псевдополітика не дає результатів. Потрібно займатися по-справжньому чесною і реальною політикою, а не її гібридом.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини