MENU

Антиалкогольна ініціатива Київради – Back in USSR

2488 1

Покоління «за 45», мабуть, ще добре пам'ятає «сухий закон», впроваджений в СРСР у 1985 році.

Тоді, нагадаємо, спиртне заборонили продавати до другої години дня, у вихідні, закрили безліч «профільних» магазинів, підняли вдвічі ціну на горілку. Наслідком стало виникнення колосального тіньового ринку алкоголю, розквіт самогоноваріння і зникнення з продажу цукру.

Схоже, депутати Київради не вчили історію, і, ухваливши «закон Лігачова» (один з радянських очільників, автор «сухого закону») в сучасній інтерпретації, не прорахували (або ж навпаки - добре порахували) наслідки.

Київрада під виглядом боротьби з пияцтвом заборонила продаж алкоголю з десятої вечора до десятої ранку всюди, окрім ресторанів.

Кому вигідно?

На перший погляд - тим же ресторанам. Але вартість алкоголю в ресторанних закладах в рази перевищує роздрібну магазинну, тобто 99% любителям випити вночі вона недоступна.

Читайте також: Тотальна заборона. Київрада заборонила продавати алкоголь вночі

Тому велике «дякую» Київраді сьогодні скажуть продавці алкогольних відділів супермаркетів, і власники «розливайок», таксисти і старі добрі бабці-самогонщиці. З легкої руки київської влади самі талановиті з них отримали путівку у первинне накопичення тіньового капіталу.

Схеми вже відпрацьовані на прикладі Львова та інших «тверезих вночі» міст.

Продавець маркету в дозволені години купить енну кількість пляшок, а в заборонені - реалізує їх «спраглим» зі своєю націнкою. Аналогічно працюватимуть таксисти (які возитимуть дешеву горілку у багажнику, або доставлятимуть бажаючим алкоголь із-за межі міста).

Зросте попит, а за ним - і кількість випадків отруєння - на «натурпродукт», самогон, у кращому випадку - виготовлений з цукру, у гіршому - встановить судмедекспертиза...

Рікою потечуть хабарі у різноманітні контролюючо-дозвільні кабінети, щоб назвати яку-небудь троєщинську «тошніловку» гучним словом «ресторан».

Підзароблять на цьому ділі і оновлені поліцейські з нічних патрулів.

Інакше кажучи, замість зниження криміногенної ситуації в столиці отримаємо новий, тобто, забутий старий, сегмент тіньового обороту підакцизних товарів і підробок на них. Обурює ханжество і лицемірство столичних можновладців, які першопричину алкоголізму серед киян вгледіли, власне, в алкоголі, а не в знищенні скверів, парків і навіть островів, які забудовуються, в тому числі, тими ж ресторанами для багатих і генделями для бідних пияків.

Боротися з пияцтвом обмеженням продажу алкоголю - це все одно, що для боротьби з проституцією відновити радянську практику поселення в готель за паспортами і заборону запрошувати гостей в номер після десятої вечора.

Читайте також: Десять причин, щоб негайно відмовитися від алкоголю

Зате потім, під час чергової передвиборчої кампанії, можна буде хизуватись своїм популізмом перед пенсіонерками, що старанно ходять на виборчу дільницю: «ми заборонили, тепер алкоголіків менше».

Бабці оцінять, тим паче, ті, що трохи зароблять на торгівлі самогоном з вікна вночі... А взагалі, про «ноу-хау» київради ще років 30 тому влучно сказав герой одного радянського фільму: «вместо того, чтобы оберегать мою, с таким трудом завоеванную свободу, они указывают - пить мне с утра или не пить».

Дмитро ХИЛЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини