MENU

Чи зміняться ціни на нафту після зустрічі в рамках ОПЕК

2878 0

Представники найбільших експортерів нафти на зустрічі в рамках ОПЕК домовилися знизити добовий ліміт видобутку на 0,75 млн барелів - з 33,24 млн до 32,5 млн на добу. Тим не менш, значної зміни світових цін на «чорне золото» у зв'язку з цим я не очікую. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, старший економіст Центру економічної стратегії Олександр Жолудь.

Значна частина нафти на сьогоднішній день видобувається країнами поза ОПЕК, які, до речі, сильно залежать від своїх нафтових доходів. На фоні обмеження видобутку в країнах ОПЕК інші великі гравці часто, навпаки, підвищують видобуток, що не дозволяє цінам сильно зрости.

Читайте також: ОПЕК таки договорилась в Алжире - добыча нефти будет заморожена

Таким чином, я досить скептично ставлюся до очікувань значного зростання нафтових цін внаслідок досягнутих ОПЕК домовленостей. Тим не менш, якщо вони зуміли домовитися з великими виробниками, що не входять в ОПЕК, наприклад, з тією ж Російською Федерацією - а ми дізнаємося це тільки за фактом, - тоді дійсно можна очікувати підвищення цін.

Читайте также: В России опасаются падения нефти до $25 или даже ниже

Але крім пропозиції, на яку впливають експортери, є ще й попит. А він в останні роки має тенденцію до зупинки зростання. Як мінімум, на рівні окремих країн споживання нафти знижується. Це говорить про те, що середньостроковий і довгостроковий попит може бути дещо нижчим, ніж раніше. Даний фактор також буде утримувати ціни від істотного зростання.

Олександр ЖОЛУДь


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини