MENU

Чому Нобелівська премія з літератури тікає від України

2464 0

Не заперечую досягнень Боба Ділана у музиці та написаними ним текстах пісень. Та я не можу сказати, що він стоїть поруч з Вільямом Фолкнером чи Ернестом Хемінгуеєм, які свого часу також отримали Нобелівську премію з літератури...

Взагалі дивна ситуація складається: минулого року Нобеля отримала Світлана Алєксєєвіч за документалістику, яка мало має спільного з справжнім мистецтвом. А цьогоріч премія дісталась співаку Бобу Ділану... Так, у нього є багато прихильників, але я не належу до їх числа. Мені дивно це все, позаяк я читав багатьох цікавих письменників, які б мали отримати цю премію та не отримали (і навряд чи її матимуть, адже вже дуже старі).

Передбачити, хто отримає Нобелівську премію з літератури абсолютно неможливо. Як на мене, найімовірнішою спільною ознакою авторів, які отримали Нобеля є вік - понад 60 років. Звісно, дехто отримував цю високу премію і у 80, а за декілька років після того помирав. Та таких небагато.

Розмірковуючи щодо можливості отримання Нобеля українським автором, слід відзначити, що це навряд чи станеться у близькому майбутньому. Справа у тому, що ми маємо велику літературну проблему - наших авторів не перекладають на стільки мов, наскільки перекладені попередні лауреати премії.

Читайте також: Нобелевская премия Дилана - ещё одно доказательство, что самые большие санкции Россия налагает на себя сама

До прикладу, американський письменник Філіп Рот, на якого цього року ставили букмекери (у контексті отримання премії - Ред.), перекладений на безліч мов! Своєю чергою, в Україні просто немає митців, які б здобули популярність у світі через переклади своїх текстів. Окрім того, наша держава нічого не робить для виправлення цієї ситуації: ми не бачимо жодної підтримки ні тут, ні за кордоном (до слова, навіть Каталонія має відповідні літературні гранти... не кажучи вже й про розвинені країни такі як Німеччина, Австрія і тд.).

Втім це не применшує досягнення українських авторів, вони заслуговують високої відзнаки. Та їм залишається тільки мріяти...

Читайте також: Боги, наверное, опять сошли с ума. Как Нобелевский комитет расширяет горизонты

А що, значить - мріяти? Мрія, яка не підкріплена серйозними підставами - дурниця. Це те ж, що мріяти стати королем. Саме тому, нині для реалізації наших мрій підстав немає.

Юрій ВИННИЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини