В Україні з’явилися кишенькова юстиція або рейдери-антирейдери
Можливо, той незручний момент, коли...рейдери та анти-рейдери дають спільну прес-конференцію
Скажіть, чи можна собі уявити, щоб у європейській цивілізованій державі заступник Міністерства Юстиції проводив неформальні зустрічі, а пізніше спільні прес-конференції із представником бізнесу, який в результаті сумнівного рішення того ж Міністерства одним "розчерком пера" отримав активи на суму більше 10 000 000 $? В Україні – можна!
Павло Мороз (зліва на фото), заступник Міністра Юстиції й одночасно Голова Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Поруч із ним – Сергій Ігнатовський, юрист скандально відомого агрохолдингу "Мрія".
Ігнатовський, відомий тим, що забезпечує рішення в Судах на користь агрохолдингу "Мрія", а також вирішує інші "специфічні" завдання із отримання контролю над спірними активами, які потрапляють у сферу інтересів агро-гіганта. Що поєднує заступника Міністра Юстиції і юриста агрохолдингу із сумнівною репутацією?
Комісія при Мін'юсті прийняла рішення на користь агрохолдингу "Мрія", протягом 2-х тижнів, перереєструвавши у Держреєстрі права на 13 компаній мало та середнього бізнесу, що донедавна успішно працювали на Західній України – на користь агрохолдингу, очевидно ставши ласим шматком для великої ФПГ.
Читайте також: Агрохолдинг "Мрия": кнут и пряник для украинских крестьян
Схема по зміні власників підприємств банально проста: будь-який "Скаржник" (фізична або юридична особа), може написати скаргу в Комісію при Мін'юсті, пан Мороз та його підлеглі протягом 45 днів мають повноваження ухвалити рішення про "Незаконність дій Держреєстратора", а потім ще й самостійно скасувати/вилучити дані про факт Реєстрації приватного майна в системі Держреєстру та перереєструвати це майно на користь "Cкаржника"...
Журналісти-розслідувачі отримали документи, які прямо підтверджують протиправні дії членів Комісії, в результаті яких, їхні добрі знайомі із "Мрії" отримали у розпорядження власність вищезгаданих постраждалих компаній:
Як видно із таблиці, Скаржник і Набувач (новий власник) це зовсім різні юридичні особи!
Таким чином Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації переєструвала право власності у Держреєстрі навіть не на Скаржника, як це допускає закон, а взагалі на сторонні 3-ті компанії...
Чиновники розглядали Скарги досить поспішно: протягом всього 16 днів (а не 45 днів як передбачено) Комісія при Мін'юсті без попередження позбавляє тринадцятьох власників фірм корпоративних прав і майна в інтересах агрохолдингу "Мрія"...
При цьому "прості смертні", які не ходять із Павлом Морозом на прес-конференції, можуть роками очікувати відповіді від чиновників із його Комісії на протиправні дії нотаріусів, які нажаль теж мають місце в Україні.
І це не дивно, адже кишені більшості рядових українців сьогодні порожні. А дозволити собі "кишенькову юстицію" та виграшні справи може лише той – у кого вони повні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки