MENU

Я би рекомендував скоротити допомогу США Україні на всі 100 відсотків - політолог

3132 0

Кажуть, що США скорочують "допомогу" Україні на певну кількість відсотків. Особисто я би рекомендував скоротити її на всі 100 відсотків.

Нинішні "грантові" формати допомоги США не вирішують наших проблем, а є лише витратою коштів самих американців.

В США досить давно збагнули, що основа демократії - це не формальні демократичні інститути на кшталт виборів. Бо вибори зараз проводяться майже скрізь, але демократія є, швидше, виключенням у сучасному світі, аніж нормою.

Читайте також: Три роки після Революції гідності: досягнення та помилки

Демократичне суспільство робить демократичним якраз громадянське суспільство, що здійснює як контроль влади, так і свідоме формування її інститутів.

Отож, сформуємо інститути громаднського суспільства, а далі - демократія, розвиток та інші "переваги", так?

Виходить, не зовсім так. Генеза громадянского суспільства в Європі та Пн. Америці занадто складна тема, аби її так просто викласти, але є один важливий момент.

Сучасний громадський активізм євро-атлантичної цивілізації породили високі середні доходи, висока продуктивність праці та достатня кількість вільного часу, як результат перших двох чинників.

Якщо люди мають досить непротяжний робочий день, мають достатній дохід за основним місцем роботи, то вони можуть поміркувати над тим, як витратити свій вільний час.

Це створює цілу культуру громадського активізму, волонтерства та політичної активності. Коли ти маєш бути або волонтером, або боротися за чиїсь права, або захищати природу і т.д.

Для більшості українців це все виглядає як "бісіння з жиру". Дійсно, якщо ти в Україні працюєш на одній роботі, то ти, за деякими винятками, здебільшого - жебрак. Весь час українця - це час пошуків заробітку та інших засобів виживання.

В таких умовах більшість форм сучасного європейського активізму просто не сприймаються ніким.

Можна створювати "інститути громадяньского суспільства" на американські гроші, але вони будуть "річчю-у-собі", тобто працюватимуть на себе і для себе.

Читайте також: Американские F-35 проведут учения возле границ России - CNN

На місці наших західних друзів я би вкладав гроші, які вони хочуть вкладати в розвиток України, у створення бізнес-шкіл та інші форми стимулювання економічного розвитку.

Поки що в економічному сенсі між нами - століття. І наші інститути громадянського суспільства теж столітньої давнини (для них). Просто треба це врахувати та подумати, які напрямки роботи можуть бути корисні не для абстрактного "громадянського суспільства", а для конкретної України.

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини