MENU

"Зрадо-переможні підсумки тижня". Перший випуск

4094 0

Тиждень, що минає, однозначно можна назвати тижнем незавершених перемог. В Росії відбулися масові протести проти корупції високопосадовців, які в останні роки не є частим явищем для північного сусіда. Поки Путін був зайнятий арештами протестувальників, стало відомо про дипломатичний успіх українського президента П. Порошенка, який вже після 18 червня має зустрітися з президентом США Д. Трампом. Не забув цього тижня нагадати про себе і секретар РНБО України Олександр Турчинов, який виступив з гучною заявою про підготовку нового формату захисту держави від російської агресії.

UAINFO попросило політолога Леоніда Кулєша дати оцінку вищезгаданим подіям.

Антикорупційні протести в РФ та як на них реагувати українцям?

Ці події потрібно розділяти на дві складові: організаторів та протестуючих.

Якщо проаналізувати дії організаторів, то можна побачити чітко спланований сценарій розвитку подій. Анонс виходити на протест був розкручений в ЗМІ та соціальних мережах медійниками та професійними SMM спеціалістами. Для розігріву протестних настроїв на початку анонсованого дня Навального затримують. За декілька хвилин після затримання дружина Навального пише в своїх акаунтах про затримання та закликає людей продовжувати протести. Повідомлення знову розганяють професіонали по мережі інтернет. Протести на фоні даного затримання набирають колоритнішого забарвлення. Антикорупційні гасла переростають в особисті образи президента Путіна. Як тільки все зафіксували на камери, відразу силовики розпочали затримувати найактивніших учасників.

Щодо протестуючих. Більшість з них, окрім провокаторів та спецслужбовців ФСБ, в своїх намірах щирі. Людям набридло свавілля і вони щиро виступають проти діючого кремлівського режиму та корупції у владних кабінетах. Їхнє прагнення до радикальних змін в своєму житті, а особливо в житті країни, банально використовують в політичних іграх.

Українці, в свою чергу, повинні згадувати всі масштабні протести в своїй державі і робити висновки з того, до чого вони привели.

Читайте також: Політолог про подання на зняття депутатської недоторканності з Дейдея і Лозового: "Луценко чинить тиск на молоде покоління політиків"

Візит Порошенка до США: чи зустрінеться український президент з Трампом?

Зустріч Порошенка з Трампом однозначно відбудеться. В цьому зацікавлені обидві сторони.

Президенту США потрібно детальніше розібратися в конфлікті Україна-Росія, а також отримати чіткі відповіді по пунктах мінських угод. Такі знання допоможуть сформувати порядок денний перемовин Трампа з Путіним, які мають відбутися на саміті великої 20-ки.

Для українського президента ця зустріч дає можливість наполегливо вмовляти Трампа долучитися до нормандського формату. Якщо радники Порошенка з міжнародних питань додумаються, то найкращий спосіб справити враження на Трампа - підняти питання безпекових гарантій України за "Будапештським меморандумом". Варто нагадати, що меморандум зі сторони США підписував президент-демократ Білл Клінтон. Його дружина Гілларі Клінтон після поразки на президентських виборах тепер застосовує будь-які методи для погіршення репутації Дональда Трампа. Тому підняття питання про "Будапештський меморандум" - це те, що насправді може допомогти президенту США збільшити політичні рейтинги всередині країни, переорієнтувати велику кількість прихильників Демократичної партії та посилити вплив на Володимира Путіна.

Читайте також: Візит українського президента до США важливий як для Порошенка, так і для Трампа, - політтехнолог

АТО чи новий формат захисту держави? Про що насправді ініціатива Турчинова?

Однозначно новий формат. Питання в тому: буде це зміна підходу щодо захисту держави від російської агресії чи банальне відмежування неконтрольованих територій та замороження конфлікту?

Наразі все політичне середовище чекає на текст законопроекту. Лише тоді можна буде дати остаточну оцінку такій ініціативі. Поки що, окрім заяв очільника РНБО Турчинова і деяких депутатів та дописів в соціальних мережах, фахового обговорення не було. Зараз відбувається лише те, що українці спостерігають розгортання сценарію, який має на меті юридично завершити стадію антитерористичної операції - крок, який відкриє межі для нових рішень щодо урегулювання конфлікту та завершення війни. Як скористається цим діюча влада, питання залишається відкритим. Але не потрібно забувати про те, що такі ініціативи можуть призвести до замороження конфлікту.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини