Загубилася дитина. Що робити і як запобігти?
Скоро 1 вересня і багато дітей, приїхавши з відпочинку, підуть до школи та садочка. За 3 місяці літа малеча могла вже й відвикнути від виру мегаполісів та міського транспорту. Тож нагадаємо прості правила щодо того, як діяти дитині, якщо вона загубилася та як уникнути подібних ситуацій.
ЩО ТРЕБА ЗАПАМ'ЯТАТИ:
– своє ім'я та імена батьків;
– номери телефонів мами і тата;
– свою домашню адресу;
– номер телефону поліції – 102.
ПАРОЛЬ
Граючись і не залякуючи дитину, придумай пароль, якій знатимуть лише члени вашої родини. Навіть якщо малюк загубиться і попросить когось зателефонувати тобі з чужого телефону, то одразу спитає: «Мамо, пароль!». І ви обоє знатимете, хто на іншому кінці дроту.
Читайте також: У Харкові під час гри у хованки 7-річний хлопчик застряг у пральній машині. ВІДЕО
КРИЧАТИ ГОЛОСНО
Кричати і кликати на допомогу – це не соромно. І якщо малюк зрозумів, що загубився, нехай голосно погукає тебе. Адже розчинитися у натовпі так легко навіть за кілька кроків одне від одного. Згадай, хоча б на який мурашник перетворюється один зі столичних ботанічних садів під час цвітіння бузку. Поки малюк ловить гав, а мами вже немає. Тут головне – голосно покликати.
ДИТИНА ЗАГУБИЛАСЯ В МІСТІ
Заздалегідь поясни дитині: якщо вона раптом побачила, що тебе поруч немає, скажімо, в ТРЦ чи на перехресті вулиць, то треба залишатися на місці. Не потрібно бігти шукати батьків – так ви розминетеся. Можна звернутися до поліцейського, охоронця чи адміністратора закладу. Але в жодному разі не можна кудись іти з чужою людиною, навіть нібито до мами!
ДИТИНА ЗАГУБИЛАСЯ ПІД ЧАС ПОЇЗДКИ В ТРАНСПОРТІ
Ситуація - як страшний сон: дитина вийшла з автобуса чи вагона метро, а ти їдеш далі. Попередь, щоб у такому випадку малюк лишався на зупинці і не сідав у інший автобус чи потяг. А якщо трапилося все навпаки: ти вийшла, а дитина поїхала. Тоді малечі треба просто вийти на наступній зупинці і чекати приїзду мами.
Читайте також: Перевантаженість дитячих садочків: проблема, яку треба вирішувати
ДИТИНА ЗАГУБИЛАСЯ В ЛІСІ
Найперше, що потрібно робити малечі, яка загубилася в лісі – це голосно кричати чи свистіти у свисток, тобто всіляко привертати увагу. Лягати спати не можна, бо не почує рятувальників. У жодному разі не підходити до водойм та звірів. І, звичайно, їсти ягоди, гриби і все те, що є в лісі, – не можна. Можна лише одне: попросити вивести з хащів, якщо когось зустрінеш.
Спілкуйся зі своєю дитиною частіше і на різні теми. Додавай їй впевненості в собі. Розповідай, що ніколи не треба панікувати і боятися, зокрема, того, що сваритимуть за те, що загубився.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки