Угода про асоціацію між Україною та ЄС набрала чинності
Угода про асоціацію, яка зміцнює зв’язки між Україною і Європейським союзом, вступила в силу 1 вересня, завершивши чотирирічний процес політичних кроків довкола цього документа.
Читайте також: Кордон України з ЄС під ударом
Угода мала бути підписана в листопаді 2013 року на той час президентом України Віктором Януковичем, але під тиском Москви нині політик-утікач відмовився це зробити, що викликало масові протести громадян і повалення режиму Януковича в лютому 2014 року. В кінцевому підсумку Угода була підписана нинішнім президентом Петром Порошенко в червні 2014 року.
Однак угода, яка вимагала одностайного схвалення ЄС, залишалася нерозглянутою після того, як 61 відсоток виборців у Нідерландах висловилися проти цього на референдумі в квітні 2016 року.
Читайте також: Війна як фактор становлення України
Уряд Нідерландів спробував зменшити перестороги своїх виборців у грудні шляхом переговорів з 27 країнами-членами ЄС щодо юридичного доповнення, яке підкреслювало, що Угодою Україні не надаватиметься автоматичне членство в ЄС чи будь-які гарантії військової допомоги. Зрештою голландські законодавці проголосували за Угоду на початку цього року і ратифікували її в червні. Всі 28 держав-членів ЄС офіційно схвалили Угоду про асоціацію з Україною в липні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки