MENU

Як українці вибирають мобільного оператора

2265 0

Чому тільки 10% готові змінити мобільного оператора та чого не пробачають користувачі стільникового зв'язку. Про це для "НВ Бізнес" пише Вікторія Скорбота.

Мобільні оператори активно включаються в "гонитву" за клієнтами, адже в країні активних карток більше, ніж населення. В українських реаліях дві картки є нормою: одна картка – це необхідність, а друга – особиста прив’язаність.

Однак, як показало наше онлайн опитування, українські ключові гравці ринку мобільного зв'язку борються всього за 10% споживачів. Тобто всього 10% респондентів відповіли, що вони, можливо, готові змінити свого оператора. З них в реальності, враховуючи тенденції ринку, змінить максимум 3%.

Уточню, що ми не запитували у людей, чим вони користуються. Оскільки велика кількість населення має дві картки, то нас цікавило лише те, який оператор є улюбленим. Тобто саме особиста, емоційна прив'язка.

Найчастіше серед причин, які спонукатимуть змінити постійного мобільного оператора, українці називають можливе збільшення тарифів і значне погіршення якості інтернету.

Що впливає на вибір українців

Дослідження виявило цікаву особливість: клієнти віддані своїм брендам і не бачать сенсу змінювати оператора. 80% опитаних користуються своїм улюбленим мобільним оператором більше 5 років. Цей показник не залежить ні від статі, ні від сімейного стану чи віку респондента.

Кожен третій респондент задоволений якістю послуг свого оператора. Найбільш лояльною базою користувачів може похвалитися Київстар, а найбільші ризики відтоку користувачів у Lifecell.

Читайте також: Легендарні кіборги звернулись до Apple щодо відео з "кіборгом з Росії". ВІДЕО

Важливо, що для наймолодшої аудиторії респондентів –16-29 років – найбільш ймовірним фактором відмови від постійного мобільного оператора стає ціна послуг. Найменше схильні до зміни оператора люди 50 років і старші. У цілому, різке підвищення тарифів "відлякує" і змушує піти до конкурентів 24-38% клієнтів у різних мережах.

Найбільш молодіжний і найпопулярніший оператори

Серед клієнтів українського мобільного ринку гендерний і віковий розподіл користувачів всіх трьох мереж приблизно однаковий.

Але у Lifecell найбільше молодих клієнтів. 49% тих, хто користується послугами даного оператора, належать до вікової категорії 16-29 років. У Vodafone аудиторія трохи доросліша. А саме, 45% людей віком до 30-39 років. У Київстар 51% користувачів знаходяться у категорії від 50 років і старші.

Згідно з даними опитування, найчастіше українці обирають улюбленим оператором Vodafone – 40,7%, Київстар – 41%.

Витрати на мобільний зв'язок

Більшість опитаних заявили, що вони витрачають щомісяця на мобільний зв'язок від 40 грн до 80 грн. Але ми вважаємо, що респонденти схильні недооцінювати розмір своїх витрат на мобільний зв'язок. Виходячи із даних мобільних операторів, це дійсно так. Українці думають, що вони витрачають на зв'язок одну суму, а по факту це не відповідає дійсності.

Читайте також: Відомого українського мобільного оператора оштрафували на 19,5 мільйонів гривень

Чоловіки і жінки витрачають приблизно однаково. Однак серед чоловіків трохи більше тих, хто витрачає від 80 грн до 120 грн щомісяця. У жінок це 13%, у чоловіків – 17%.

Смартфони vs кнопкові телефони

86% респондентів використовують смартфони і лише 14% користуються "кнопковими" телефонами. В цілому, серед людей 16-29 років 93% тих, хто користується смартфонами. Що логічно, і пояснюється технологічністю молодих користувачів. Найменш популярні смартфони серед категорії людей старших 50 років. Там відсоток власників смартфонів складає 73%.

На нашу думку, 86% смартфонів – це зовсім не реалії ринку, а, швидше, бажання і прагнення опитаних продемонструвати свій статус. Згідно з даними про трафік використання мобільного інтернету, у реальності вказаний відсоток не такий, як кажуть люди.

Мобільний інтернет

Більше 40% опитаних використовують від 1 до 3 Гб на щоденну перевірку пошти, спілкування у соціальних мережах і месенджерах. Плюс, мобільний інтернет для них – це можливість завантажити фільм у звичайній якості.

Найбільш активні користувачі мобільного інтернету – клієнти Lifecell. Бо там же й наймолодша аудиторія. Вони за місяць скачують найбільшу кількість мобільного інтернету.

Читайте також: Почему новый iPhone не спасет Apple

В цілому, 61% респондентів щомісяця використовують до 3 ГБ інтернету. Найбільш активними користувачами мобільного інтернету виявилися чоловіки, респонденти, які не перебувають у шлюбі, а також вікова категорія 16-39 років.

Кожен четвертий респондент не користується інтернетом взагалі. Майже 45% респондентів у віці від 50-років не використовують мобільний інтернет.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що мобільні оператори можуть похвалитися лояльністю своїх клієнтів.

Але якщо до підвищення тарифів українці вже звикли, то погіршення якості зв'язку можуть не пробачити. Відтік 10% клієнтів станеться за умови, якщо клієнт буде потрапляти у зону поганого покриття частіше, ніж раніше. Наприклад, через перевантаження базових станцій, їх застарілого обладнання, частих ремонтних робіт і т.д.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини