MENU

Одна з найкрасивіших книжкових крамниць світу. ФОТО

1433 0

Перша лондонська книгарня, яку я давно хотів відвідати, але не вистачало часу, називається Daunt. Незалежний книжковий магазинчик у 15 хвилинах від центру Лондона. Входить в список найкрасивіших книжкових крамниць світу.

Прекрасні продавці-консультанти. Завжди усміхнуті і люблять поговорити, але (!) тільки після того, як ти щось запитаєш.

Тобто, ти можеш ходити по книгарні годинами і ніхто не буде тобі нічого пропонувати і питати, але як тільки ти щось запитаєш - відповідь буде найпрофесійніша серед всіх консультантів в книжкових магазинів з якими довелося спілкуватися в Лондоні.

Я припускаю, що це суб’єктивно, але люди в Даунті обожнюють свою роботу, завжди підкреслюючи, що вони Індепендент букстор, навідміну від мережевих Вотерстоун, Фойль та інших. Відверто розказують про свою позицію, називаючи комерсів «такоє»...

Історія магазину почалася в 1910 році, коли вперше в історії було збудовано споруду саме для книжкового магазину. З самого початку там продавалися антикварні книжки власника Френсіса Едвардса.

Читайте також: Биографии Гейтса, Джобса, Маска: какие книжки читать в школе

Просторі довгі кімнати, сходи на балкон другого поверху - це все нагадує більше бібліотеку, ніж крамницю.

Через 80 років в Лондоні дехто на ім’я Джеймс Даунт заходить в книгарню на Мерілібон стріт і переконується, що це саме те місце, яке його вабить і книжки - саме те, чим він хоче займатися далі.

В 1990 році молодий перспективний банкір, син британського посла в Туреччині Джеймс Даунт плює на все, перетинає океан з США до Англії і купує цю крамницю, яку переіменовує в Daunt Books.

Джеймс любить подорожувати, постійно читає книжки, особливо захоплюється путівниками. Тому всі книжки в крамниці Даунта розділені на регіони та країни. Спочатку йдуть путівники - це головний товар, далі нон-фікшн, після чого вже художка саме з цієї країни.

Асортимент незалежної книгарні особливий, він сильно відрізняється від мережевих лондонських гігантів. Українська полиця з книжками налічує кілька десятків назв, стоїть окремо від Росії і продавці дуже вибачаються, що ще не встигли поставити по Україні окремий відділ. Обіцяють це зробити скоро. Згадуємо про нову книжку Ен Епплбом про Голодомор і терор в Україні, яка присутня в топ рекомендацій книгарні Даунт.

Загалом продавці не люблять електронні книжки, ревнують до інтернету...

Як далі розвиватиметься бізнес Даунта не відомо. Путівники активно втрачають свою актуальність, бо вся інформація є в двох кліках пальцем на смартфоні і все менше людей купують паперові путівники, адже інформація в них може швидко змінюватись, плюс це додаткова вага.

Читайте также: Как чтение бумажных и электронных книг влияет на нашу память и продуктивность

В той же час, зараз в крамниці по-домашньому затишно і дуже багато людей. Дивишся на це все і руки чешуться зробити подібний антураж в Україні...

Адреса:
83-84 Marylebone High Street
Mayfair
London
W1U 4QW

p.s. Хто мешкає в Лондоні - завітайте в книгарню в грудні, перевірте чи зробили під Україну окремий відділ? Як ні - наголошуйте на цьому. 

 

Anton Martynov


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини