Як не плутати праведне з грішним у питанні імпічменту
Як не плутати праведне з грішним у питанні імпічменту.
ІМПІЧМЕНТ ПРЕЗИДЕНТА - процедура, що має загальносвітову практику.
Багато хто посилається на успішні свіжі приклади Бразилії та Південної Кореї. Але взяти хоча б сусідню Молдову, де процедура імпічменту дозволяє парламенту більш-менш контролювати проросійського президента, маріонетку Путіна - Додона. Також у США "лякають" Трампа імпічментом, що стримує його від кроків назустріч Путіну. У Чехії взагалі за три(!) дні до закінчення повноважень президента парламент проголосував за його імпічмент (бо президент амністував топ-чиновників, які підозрювались у фінансових махінаціях). Цих кейсів багато у різних країнах - від африканського Мадагаскару, латино-американських Парагваю, Венесуели і Еквадору до Філіппін і Індонезії в Південно-Східній Азії.
Читайте також: Яким має бути імпічмент в Україні
МАРШ ЗА ІМПІЧМЕНТ - політична акція проти Петра Порошенка.
Класичний протест проти влади, який має на меті публічно продемонструвати обурення людей діями Президента. Невдоволені і незгодні - вони завжди були, є і будуть. Вони можуть виходити на вулиці під гаслами невиконання передвиборчих обіцянок влади, корупційних скадалів чи будь-якими іншими гаслами, як в даному випадку - з вимогою імпічменту конкретного президента.
ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА - неможлива процедура, для виконання якої сьогодні недостатньо юридичного підґрунтя, незалежно від того, хто в кріслі Президента.
Хоче хтось чи не хоче усунути Порошенка мирним шляхом, сьогодні це просто неможливо здійснити. Бо відповідна стаття 171 Закону "Про Регламент Верховної Ради України" посилається в тому числі на закон про тимчасові слідчі комісії, який визнаний неконституційним Конституційним Судом України.
Тому не треба все зводити до емоційної та гіперболізованої у політичному аспекті оцінки подій, пов'язаних з імпічментом. Перш за все, необхідна просвітницька робота і фахова розмова щодо світового досвіду і реального стану речей в Україні, а саме - необхідністю сформувати працюючу процедуру імпічменту.
Читайте також: Посол ЄС в Україні публічно "відшмагав" Гройсмана і Порошенка. ВІДЕО
Якщо Президент Порошенко зважиться на законодавче унормування імпічменту - це буде мужній і відповідальний крок, який створить реальний запобіжник у системі стримування і противаг влади на цілі покоління.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки