MENU

ЧАЕС потрапила до десятки найбільш забруднених радіацією місць на Землі. ФОТО

3007 0

Які ще місця ховають приховану загрозу?

Радіоактивне забруднення загрожує всьому світу. Радіонукліди належать до шістки найнебезпечніших токсичних речовин, а сотні або навіть тисячі людей змушені жити у постійній небезпеці через велику кількість забруднених радіацією місць. Про це повідомляє Вrainz.org.

1. Ханфорд, штат Вашингтон

Читайте також: Об'єкти Чорнобильської АЕС здадуть в оренду на 49 років

Завод Ханфорд (штат Вашингтон) був невід'ємною частиною проекту зі створення американської атомної бомби.

Тут знаходилося виробництво плутонію для першої атомної бомби, а також бомби, яка впала на Нагасакі. Хоча виробництво було зупинено, але тут все ще міститься дві третини обсягу радіоактивних відходів країни.

Цифри вражають: близько 53 мільйонів галонів рідких відходів (200 тис. куб. м), 25 мільйонів кубічних футів (700 тис. куб. м) твердих відходів і 200 квадратних миль (518 кв. км) забруднених підземних вод!

2. Середземне море

Існує думка, що синдикат італійської мафії використовує море в якості місця для виведення небезпечних відходів, в тому числі радіоактивних. Близько 40 суден, завантажених токсичними і радіоактивними відходами, зникло у водах Середземного моря з 1994 року.

3. Берег Сомалі

Вважається, що сомалійські води і ґрунт, які не захищає уряд, були використані з метою затоплення або захоронення ядерних відходів і токсичних металів, у тому числі 600 барелів токсичних та ядерних відходів, а також відходів з лікарень.

У відділі Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища вважають, що іржаві барелі з відходами, які викинуло на сомалійську берегову лінію під час цунамі 2004 року, були скинуті ще в 1990-х роках.

4. Промисловий комплекс "Маяк", Росія

Читайте також: Відновити Донбас неможливо​​​​​​​

На промисловому комплексі "Маяк" (північний схід Росії) існував ядерний завод, на якому в 1957 році сталася одна з найгірших у світі ядерних аварій.

До 100 тонн радіоактивних відходів вивільнилися в результаті вибуху, забруднивши значну область навколо. Вибух тримався в таємниці до 1980-х років.

Починаючи з 1950-х років, відходи з заводу скидалися в озеро Карачай, що неподалік. Це призвело до забруднення води, якою користувалося місцеве населення.

Експерти вважають, що Карачай може вважатися найбільш радіоактивним місцем у світі.

Природна краса озера Карачай збиває з пантелику, так як ніхто не припускає, що кількість радіоактивних відходів у його водах є достатньою, щоб людина отримала смертельну дозу протягом години.

5. Селлафілд, Англія

Розташований на західному узбережжі Англії, завод Селлафілд спочатку був об'єктом з виробництва плутонію для ядерних бомб, але потім став виконувати і комерційні замовлення.

З початку його експлуатації на заводі сталося сотні аварій. Завод випускає близько 8 мільйонів літрів забруднених відходів у море щоденно, що робить Ірландське море найбільш радіоактивним морем у світі.

6. Сибірський хімічний комбінат, Росія

"Маяк" – не єдина ядерна загроза в Росії. У Сибіру ховається хімічний об'єкт, який містить ядерні відходи, накопичені за чотири десятиліття.

Рідкі відходи зберігаються у відкритих басейнах, а зношені контейнери вміщають понад 125 000 тон твердих відходів.

Відходи зі старого підземного сховища просочуються в ґрунтові води, а численні незначні аварії призвели до втрати плутонію і поширенню радіації.

7. Семипалатинськ, Казахстан

Територія, яка використовувалася раніше для випробувань ядерної зброї СРСР, зараз є частиною сучасного Казахстану. Місце було призначено для випробувань радянської атомної бомби завдяки статусу "нежилого" – незважаючи на те, що 700 000 чоловік проживають у цьому районі.

Читайте також: Яке майбутнє у Донбасу, або Екологічний Чорнобиль

На цьому полігоні СРСР підірвав свою першу атомну бомбу, і тепер він є рекордсменом як місце з найбільшою концентрацією ядерних вибухів в світі: протягом 40 років (з 1949 по 1989 рік) тут було проведено 456 випробувань.

Випробування, проведені на об'єкті, та їх вплив з точки зору радіаційного опромінення трималися в таємниці, аж доки об'єкт не закрили в 1991 році. Вчені підрахували, що радіація вплинула на здоров'я 200 000 людей.

8. Майлуу-Суу, Киргизія

Радіоактивне забруднення в Майлуу-Суу відбувається не від атомних бомб або електростанцій, а від видобутку радіоактивних матеріалів.

У цьому районі проводились активний видобуток і переробка урану. Тепер тут залишилося 36 відвалів уранових відходів – більше 1,96 млн. кубометрів.

У регіоні також зареєстрована сейсмічна активність. Зсув ґрунту може призвести до потрапляння радіоактивних матеріалів у річки, забруднити воду, яку використовують сотні тисяч людей.

9. Чорнобиль, Україна

Одна з наймоторошніших у світі ядерних аварій сталась на Чорнобильській атомній електростанції.

В результаті більше 6 мільйонів осіб зазнали радіоактивного опромінювання, а кількість смертей, які в кінцевому підсумку можуть статися через Чорнобильську аварію, оцінюються у діапазоні від 4000 до 93000.

Під час аварії стався викид в 100 разів більше радіації, ніж при бомбардуванні Хіросіми і Нагасакі.

Чорнобильська зона, як і раніше, сильно забруднена, незважаючи на те, що невеликому числу людей в даний час дозволено перебувати в ній протягом обмеженого періоду часу

10. Атомна станція "Фукусіма", Японія

У 2011 році землетрус і цунамі принесли трагедією, яка зруйнувала будинки і забрала життя людей.

Читайте також: Урок Чорнобильської катастрофи – що має пам'ятати кожен із нас

Це найгірша ядерна аварія після Чорнобиля. У ході інциденту три з шести ядерних реакторів розплавилися, стався витік радіації в околиці та в море.

Оскільки наслідки аварії ще тільки виявляються, істинний масштаб впливу на навколишнє середовище поки що невідомий. Світ усе ще може відчути наслідки цієї катастрофи в майбутньому.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини