MENU

Різдвяне перемир'я під час Першої світової війни

3267 0

Цікавий факт з історії

Різдвяне перемир'я — серія неофіційних короткочасних випадків припинення бойових дій на Західному фронті Першої світової війни напередодні Різдва 1914 року.

Читайте також: Різдво Христове: історія, звичаї та обряди

Напередодні передріздвяного тижня, німецькі та англійські солдати виходили зі своїх окопів, щоб обмінятися традиційними різдвяними привітаннями. Подекуди, чоловіки з обох сторін сходились на нічийній землі у Святвечір та Різдво поспілкуватися та обмінятися харчами і сувенірами. Відбувалися також спільні поховання загиблих та обмін полоненими; на деяких зустрічах разом колядували.

Різдвяні перемир'я відображали поширення філософії: "живи і дай жити іншим", коли піхотні підрозділи, що знаходились близько одне від одного, припиняли нападчу поведінку і організовувались у невеликі братерства, розмовляли чи обмінювались цигарками.

Читайте також: Штаб АТО: бойовики не спромоглися у повній мірі забезпечити режим тиші

Іноді такі братерства дозволяли солдатам пройти між лініями, аби врятувати поранених і забрати тіла загиблих товаришів; існувала мовчазна домовленість не стріляти в час перепочинку, тренувань чи робіт перед очима у ворога. Різдвяні перемир'я мали особливе значення через кількість учасників та рівень їхньої участі (навіть у дуже мирних секторах вважалося дивовижним, коли десятки чоловік відкрито збиралися в день) і трактується як символічний момент миру й гуманності в найжорстокіші часи історії людства.

*Дай, Боже, нашим хлопцямнзахисникам на сході сил, здоров'я і миру!

Лариса САРГАН


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости