Чайові для олігархів з царського плеча Порошенка
Чайові для олігархів з царського плеча президента.
На початках президент говорив, що він за деолігархізацію.
Для цього в нього є дієвий інструмент для забезпечення соціальної справедливості на енергетичному ринку - НКРЕКП (Енергетичний Регулятор), який перебуває під повним контролем та управлінням президента.
На жаль, замість справедливого захисту споживачів на енергоринку, НКРЕКП збагачує олігархів.
Спочатку ми мали Роттердам+, який наповнив кишені олігарха Ахмєтова за рахунок кожного з нас більше ніж на 20 млрд.
Тепер під обгорткою «прогресивних» реформ та втілення «європейських практик», вводиться RABський тариф, який щорічно додасть 30 млрд в кишені олігархів за рахунок кожного українця.
Читайте також: Про монополізований вугільний ринок і тендер "Центренерго"
Чому RABський?
Тому що, по-перше, оліграхи отримуватимуть однакову ставку дохідності 12,5 % як на старі активи, яких просто не було (обленерго викуплені у народу за копійки і ніякими інвестиціями там і не пахне), так і на нові (які навряд чи будуть).
Чому навряд чи?
Тому що жодний притомний інвестор не зрозуміє, чому в нас на монопольному ринку ставка дохідності на нові інвестиції нижча за ставку по депозитах в комерційних банках ( які коливаються в межах 15-17%).
По-друге, виходить так, що в нас з вами вкрали обленерго, прихватизувавши їх за копійки, а тепер ми маємо з власних кишень платити власникам за начебто зроблені ними інвестиції в минулому, яких насправді не було? При цьому, самі не доотримавши мільярди за ці ж самі активи.
Якщо подивитися, скільки загалом було заплачено за ці активи, то ми побачимо мізерно несправедливі суми. Для прикладу, у 2012 р. "Вінницяобленерго" приватизували за 0,35 млрд грн, "Дніпрообленерго" — за 1,3 млрд грн. За оцінкою Фонду держмайна сьогоднішня переоцінена вартість - "Вінницяобленерго" 8,2 млрд грн і "Дніпрообленерго" — 13 млрд. Як бачимо, приріст від ціни приватизації у 23 рази та у 10 разів, відповідно. Арифметика виходить такою. Загальна сума переоцінки всіх активів може становити більш як 210 млрд грн. Відповідно, щорічний RAB-тариф становитиме 26 млрд грн. Додатково власники обленерго отримуватимуть прибуток у розмірі 5 млрд грн від амортизації на переоцінені активи. Підсумуємо, і в нас виходить 30 млрд грн додаткового прибутку.
Чи це справедливо??
Читайте також: Чотири однотипні схеми, за якими компанії Ахметова за півтора роки отримали 3,7 млрд грн
Лише за умови, що власники обленерго, такі, як Суркіс, Григоришин, Ахметов, Коломойський, доплатять в Державний бюджет ринкову вартість активів, вони матимуть право вимагати від держави гарантований прибуток у вигляді RAB-тарифу.
А тепер подивіться на обличчя тих, хто отримуватиме щорічно 30 млрд. гривень за рахунок кожного українця, кровопивці української енергетики.
Будучи жадібним та захланним олігархом, президент неспроможний захищати інтереси українців. Заради отримання підтримки олігархів, він готовий забезпечити їх даниною 30 млрд грн за рахунок кожного з нас
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки