MENU

Манафорт проти Тимошенко. Повний текст

6398 5

Колишній помічник Трампа ухвалював "спеціальні операції" для допомоги українському президенту

Ексклюзив: Пол Манафорт схвалював таємні медіа-операції, які мали на меті дискредитувати ключову опонентку тодішнього українського президента

Люк Гардінг

5 квітня 2018

https://www.theguardian.com/us-news/2018/apr/05/ex-trump-aide-paul-manafort-approved-black-ops-to-help-ukraine-president

Колишній очільник кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт санкціонував таємні медіа операції від імені колишнього президента України, які включали "спецоперації", "замовні" статті у "Wall Street Journal" та на американських вебсайтах, а також анонімні брифінги проти Гілларі Клінтон.

Цей проект мав на меті покращити репутацію тодішнього лідера України Віктора Януковича. Як розкриває електронне листування та документи, він став частиною багатомільйонних лобістських зусиль, які здійснювалися Манафортом від імені уряду Януковича, що опинився під шквалом жорсткої критики.

Ця стратегія включала:

• Пропозиції переписати статті у Wikipedia, щоб очорнити ключову опонентку тодішнього українського президента;

• Створення фейкового експертно-аналітичного центру у Відні для розповсюдження думок на підтримку Януковича;

• бліцкриг у соцмедіа "спрямований на цільову аудиторію в Європі та США";

• Інструктування журналістів з правого сайту "Breitbart" атакувати Клінтон, коли вона була державним секретарем.

Стратегія Манафорта в Україні стала предтечою пізніших зусиль Кремля та його фабрики тролів, які використовували Twitter та Facebook для дискредитації Клінтон, щоб допомогти Трампу перемогти на виборах 2016 року у США. Матеріали, з якими ознайомилось "Guardian", стосуються 2011 та 2013 років.

Спеціальний радник Роберт Мюллер, який розслідує можливу змову між кампанією Трампа та Росією, висунув проти Манафорта обвинувачення по багатьом пунктам. Манафорта звинувачують у "відмиванні прибутків" від його лобістської роботи в Україні, яку він здійснював протягом приблизно десяти років для Януковича і його політичної партії.

Мюллер також звинуватив Манафорта у найманні європейських політиків у відставці для лобіювання в інтересах Януковича та виплаті їм понад 2 млн. євро через офшорні рахунки.

Ці документи викривають ще одну таємну операцію, яка мала вплинути на міжнародну думку. У 2010 році Янукович переміг на президентських виборах свою суперницю Юлію Тимошенко. Наступного літа українська прокуратура заарештувала Тимошенко та ініціювала судовий процес проти неї. Це викликало жорстку критику з боку адміністрації Обами та ЄС, які звинуватили Януковича у переслідуванні Тимошенко з політичних причин.

У 2011 році Манафорт схвалив таємну стратегію щодо дискредитації Тимошенко за кордоном. Колишній репортер "Wall Street Journal" та "Financial Times" Алан Фрідман, який проживав в Італії, став автором та керівником цього проекту. Раніше Фрідмана звинувачували у приховуванні своєї роботи як оплачуваного лобіста.

Крім того, у проекті брав участь Рік Гейтс, тодішній заступник Манафорта, і Костянтин Кілімнік, ще один близький соратник Манафорта, який на думку ФБР, пов'язаний з російською військовою розвідкою.

У липні 2011 року Фрідман надіслав Манафорту конфіденційний документ на шести сторінках під назвою "Україна – цифрова дорожня карта". У ньому викладався план "деконструювання" Тимошенко за допомогою відео, статей та соцмедіа. Як повідомляють джерела в колишньому українському уряді, Янукович діяв за порадою Манафорта, який дав проекту зелене світло.

Фрідман запропонував амбітні операції. Вони включали виробництво анонімних відео з атаками на Тимошенко і порівняння лідера опозиції з п'яним Борисом Єльциним. "Простір соціальних медіа пропонує величезні можливості для провини за асоціацією", – писав Фрідман у документі.

Він продовжує: "Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, у якому вона висловлює якісь обурливі претензії до суду... Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі, щоб підсилити враження, що вона, в найкращому випадку, є безрозсудною і не спроможною бути державним діячем, а в найгіршому – підступною, наклепницею і антисеміткою".

Користувачі Twitter, включаючи "тих, кого ми "знаємо", можуть ретвітити цей ворожий контент. "Дорожня карта" включала вебсайт, пости у блогах та email-розсилки "цільовій аудиторії в Європі та США". Один з розділів мав назву "спецоперації". У ньому зазначалося: "Це могло б включати модифікацію сторінки у Wikipedia, щоб підкреслити корупцію [Тимошенко] та судовий процес та змінити тон використовуваної мови".

Фрідман працював з Екхартом Сейгером, колишнім продюсером CNN. Згідно з електронним листуванням, вони були тісно пов'язані з "Полом", який, в свою чергу, інформував голову адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. Льовочкін відмовився коментувати. У цій переписці він згадується, як "СЛ".

"Він працював потай", – говорить одне джерело про Фрідмана. – "Він не привертав до себе уваги. Без дозволу Пола Алан ніколи б отримав контракт з урядом [Януковича]".

Компанія Фрідмана "FBC Media" підписала "автоматично поновлюваний договір найму". За даними джерел у Києві, їй сплачували приблизно 150 000 євро кожні три місяця. За їхніми словами, гроші клалися на депозит на офшорному рахунку на Сейшелах. Часто оплата запізнювалася, додають вони, що змушувало Фрідмана скаржитися.

Видання "Guardian" зв'язалось з Фрідманом, який заявив, що ці доходи були "задекларовані". Він підтвердив, що його компанія працювала на Україну з кінця літа 2011 року над, як він назвав це, "проектом зі зв'язків з громадськістю та створення профілю країни". Він додав: "Це не був секретний або прихований план. У нас були піарники, які дуже відкрито пропонували інтерв'ю і статті в газети".

Він сказав, що метою проекту було просування тодішньої політики українського уряду щодо наближення до партнерської угоди з ЄС. "Наше завдання – підтримка постійної комунікації на користь діалогу між Брюсселем та Києвом. Таким був наш меседж".

"Ми ніколи не підтримували промосковську позицію і вже припинили наші відносини, коли український президент відмовився від тісніших зв'язків з Європою".

На запитання, чи зареєструвався він у Міністерстві юстиції США, Фрідман відповів, що він ніколи не працював у якості лобіста для України. Він додав: "Я ніколи не реєструвався як іноземний агент, тому що я ніколи ним не був".

"Я займався комунікацією, піаром і медіа-стратегією в Європі для клієнта, так, як роблять десятки лондонських піар-компаній, що працюють на різноманітні уряди".

У документі зазначається, що Фрідман доповідав напряму у Київ. Навесні 2012 року він сказав тодішньому Міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, що він "створив десятки позитивних авторських колонок/ інтерв'ю/ статей для друку і телебачення" і "розповсюдив позитивні історії в новинах" у приблизно 2000 публікаціях.

Ключем до цієї стратегії був фейковий експертно-аналітичний Центр досліджень колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR), створений за підтримки Манафорта. Фрідман використовував його для публікації десятків позитивних статей про Януковича, багато з них під авторством "Метью Ліна".

Коментарі Ліна з критикою Тимошенко та держдепартаменту Обами виходили на консервативному американському RedState. Фрідман сказав Манафорту, що його редакційна команда написала статтю для Януковича, яка вийшла у "Wall Street Journal".

Він претендує на причетність до профілю Тимошенко, написаного Метью Камінскі з "Wall Street Journal". Камінскі каже, що Фрідман ніколи не був джерелом "або навіть тим, з ким, наскільки я пригадую, я мав будь-які контакти".

У квітні 2012 року Фрідман надіслав Манафорту ще один "суворо конфіденційний" документ на дві сторінки. У ньому викладалися плани щодо запуску "спеціального вебсайту" під назвою "The Tymoshenko Files". Цей сайт мав належати Інні Богословській, українському депутату і критику Тимошенко.

Насправді ж, Фрідман би "таємно готував, реалізував і підтримував" цей сайт, йдеться у документі. Він розміщував би "написані іншими" блоги та "серіалізацію квазі-повісті". На запитання про цей вебсайт, Фрідман відповів, що він ніколи не писав "жодного контенту" для цього сайту.

Електронне листування, яке бачило "Guardian", виявляє регулярну переписку між Манафортом, Фрідманом, Гейтсом, Кілімініком та українськими посадовцями. Гейтс, який і надалі співпрацював з Манафортом у виборчій кампанії Трампа 2016 року, написав декілька повідомлень. У лютому Гейтс визнав змову і те, що він брехав ФБР, та погодився співпрацювати з Мюллером.

На той час Кілімнік був російським менеджером київського офісу Манафорта. Вважається, що Кілімнік є "Особою А" в останньому обвинувальному акті Мюллера, поданому минулого тижня. У ньому йдеться, що на думку ФБР, Кілімнік пов'язаний з московським ГРУ, і додається, що Гейтс про це знав. Кілімнік заперечує будь-які зв'язки. Фрідман підтвердив, що він зустрічався з Манафортом і Гейтсом, але наполягає, що він зробив це, "тому що клієнт про це попросив".

Медіа операції Манафорта включали атаки на Клінтон. У жовтні 2012 року Гейтс надіслав електронний лист Манафорту і Фрідману, відмітивши статтю, написану журналістом Беном Шапіро. У цій статті "Breitbart" Клінтон критикувалася за її публічну підтримку Тимошенко, яка уклала виборчу угоду з правою партією "Свобода".

У цій статті цитувався єврейський "лідер", який анонімно звинувачував Клінтон у створенні "неонацистського Франкенштейна". Гейтс написав: "Панове, ось перша частина низки статей, які публікуватимуться в рамках наших зусиль. Алане, всі лаври за коментар про Франкенштейна – тобі".

Можливе використання офшорних рахунків, скоріш за все, зацікавить ФБР. Манафорта звинувачують у приховуванні понад 75 млн. доларів, зароблених в Україні.

Намагання Януковича улещувати західних лідерів припинилися у жовтні 2013 року, коли він прийняв допомогу Москви. Він втік до Росії після антиурядових протестів. У 2015 році Фрідман написав авторизовану біографію Сільвіо Берлусконі. Манафорт продовжував працювати на партію Януковича до того часу, коли приєднався до кампанії Трампа. Манафорт заперечує, що він вчинив порушення, і додає, що оскаржуватиме звинувачення Мюллера.

ДОДАТКИ ДО СТАТТІ:

1.

ЗВІТ ЩОДО СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ ПО УКРАЇНІ

Звіт по результатам виконання та стратегії для міністра закордонних справ – 27 березня

Короткий зміст

Ми розпочали роботу в Україні влітку 2011 року та з того часу підготували десятки позитивних авторських колонок/ інтерв'ю/ статей для друку та телебачення, а також розповсюдили позитивні новини, посприявши приблизно 2000 публікацій на авторитетних сайтах новин та впливових міжнародних політичних сайтах у Сполучених Штатах, Німеччині, Франції та Британії.

Незважаючи на складне новинне середовище, ми успішно задіяли журналістів та активістів з нашої мережі, щоб показати більш збалансовану картинку України, ефективно протидіючі пропагандистській машині Тимошенко завдяки численним статтям, листам-спростуванням, розповсюдженню інформації, відео на Youtube та навіть "незалежному" онлайн-порталу, створеному спеціально для того, щоб збалансовано хвалити Україну через Центр дослідження колишніх радянських соціалістичних республік (www.cxssr.org).

Наша робота включає щоденний моніторинг медіа щодо подій в Україні та тісну співпрацю з Полом Манафортом та Костянтином Кілімніком, а також Олегом Волошиним у Міністерстві закордонних справ стосовно стратегії та створення меседжу. Ми також розробили документ щодо стратегії, який Пол передав СЛ.

В подальшому нашим найбільшим пріоритетом буде використання друкованих, ТВ та онлайн медіа плюс проведення експертної європейської конференції для рекламування реформ і модернізації, яких досягнув президент. Це означає, що ми зосередимо увагу на вільних і чесних виборах, європейській ідентичності України та культурних і торговельних зв'язках з ЄС, а також на тіснішій співпраці з інституціями НАТО та ЄС. Ми, звичайно, також продовжуватимемо протидіяти пропаганді Тимошенко як мучениці, а також підкреслювати відкритість країни, привабливість для інвестицій та реальні перетворення напередодні Євро 2012 та, пізніше, парламентських виборів.

Ми також розробимо стратегічну кампанію в соцмедіа, яку буде поєднано з більш традиційними методами розповсюдження контенту. Це включатиме Facebook (як сторінки, так і групи фанів), а також Twitter та інші обрані інструменти соцмедіа, які підійдуть для цього контенту та меседжу. Нижче наводиться короткий виклад деякої роботи, яку ми виконали з минулого року.

Засідання ПАРЄ 20 червня

 Ми зробили 5-хвилинний редакційний телерепортаж про засідання ПАРЄ у Страсбурзі, що містив інтерв'ю з Віктором Януковичем, який обговорював відданість України Європі. Цей репортах було показано на таких телевізійних станціях, як CNBC Europe, CNBC Asia, PBS в Сполучених Штатах, Al Arabiya на Близькому Сході, NDTV в Індії та десятках інших каналів, охопивши аудиторію у понад 300 млн. глядачів.

 Окремо цей репортаж було показано між жовтнем та листопадом 2011 року на понад 20 авіалініях, як частину програми для перегляду під час польоту, охопивши понад 5 мільйонів пасажирів.

День Незалежності України (24 серпня 2011 року)

 У Києві було створено інформаційні матеріали, які потім розповсюджувалися по всьому світу. Репортаж тривалістю 6,5 хвилин розповсюджувався через супутник через APTN, а також був доступний для онлайн завантаження у нашому екстранеті. Стрічка APTN розповсюджувалася сотням телерадіокомпаній по всьому світу, а наш екстранет мав багато унікальних відвідувань телерадіокомпаніями.

 Ми розмістили окремий редакційний репортаж про святкування Дня Незалежності на китайському "Phoenix Television" мандаринською мовою, щоб сприяти ПІІ.

 23 серпня було розіслано прес-реліз під заголовком "Україна дивиться у європейське майбутнє, святкуючи 20 річницю незалежності", який було переглянуто понад 500 разів по всій мережі (серед іншого Reuters, CNBC, msn money; Yahoo). У повідомленні, яке подавалося під економічним кутом, наводилися цитати президента Януковича та описувалося яскраве економічне майбутнє України.

 Окремо було підготовлено авторську колонку за підписом ВЯ під заголовком "Майбутнє України – в Європейському Союзі", яку було розміщено нашою редакційною командою у "Wall Street Journal".

Наближуючись до підписання Угоди про асоціацію

 Ми організували дружній прес-візит та інтерв'ю з прем'єр-міністром Миколою Азаровим для американського репортера-фрілансера Еріка Лімана в Києві, результатом чого стали сім статей у трьох різних виданнях: "Український лідер відстоює баланс між Сходом та Заходом у міжнародних відносинах" у "Washington Times" 7 листопада; "Піде Україна на Захід чи на Схід?" у "Global Post" 20 грудня; а також п'ять статей у Bloomberg BNA 10 листопада ("Прем'єр-міністр Азаров розхвалює покращення в єдиному податковому кодексі" – ДОСТУПНО В ДРУКОВАНОМУ ВИГЛЯДІ).

 Авторська колонка політичного експерта та голови Інституту української політики Костя Бондаренка була опублікована на "EurActiv" 8 листопада: "Україна: ізоляція – це не шлях вперед".

 23 грудня впливовим вашингтонським зовнішньополітичним сайтом "RedState" під авторством Метью Ліна була розміщена стаття про важливість України та її "європейської ідентичності" ("Європейський Союз посередності: ідеальне поєднання для Державного департаменту, який втрачає можливості щодо України та Польщі").

Протидія негативним оцінкам та пропаганді Юлії Тимошенко

 В результаті нашої роботи з Метью Камінскі з "Wall Street Journal" 14 жовтня ця газета опублікувала статтю "Сходження і падіння Юлії Тимошенко", яка описувала неоднозначне минуле Тимошенко. Ось як описує Камінскі численні перетворення Тимошенко: "Її життя – неймовірне. Вона швидко заробляє мільярди у жорсткому бізнесі. Втрачає більшу частину цих грошей і йде в політику. Знову впадає в немилість, але потім очолює демократичну революцію. Вона стає сильним прем'єр-міністром і мріє про найвищу посаду. Програє президентські вибори і починає зникати зі сцени. Тепер вона – мучениця".

 Ще одна важлива стаття з критикою Тимошенко, яка викриває її минулі зв'язки з Лазаренком та її корупцію, а також її зв'язки з Путіним, була розміщена 29 листопада впливовим вашингтонським зовнішньополітичним сайтом "RedState" під авторством Метью Ліна ("Зовнішня політика адміністрації Обами: програючи по всіх фронтах").

 Ми також розмістили статтю історика і політолога Костя Бондаренка під заголовком "Україна – не Ісландія" (https://www.euractive.com/specialreport-eu-ukraine-relations/ukraine-iceland-analysis-511477) на "EurActiv", незалежному медіа-порталі, присвяченому європейським справам, який в середньому має приблизно 600000 унікальних переглядів щомісяця.

 Ми також привернули увагу до потужної промови, виголошеної президентом Януковичем в українському Парламенті, в якій він чітко зв'язав майбутнє України з Європейським Союзом. Ми написали статтю під заголовком "Коли ви востаннє чули, щоб український президент засуджував "застарілі радянські репресивні правові норми"?" (https://redstate.com/mattlina/2012/02/18/when-is-the-last-time-you-heard-ukraine-president-condemn-'obsolete-soviet-era-repressive-rules-of-law"/), яку ми розмістили на престижному вашингтонському зовнішньополітичному сайті RedState 18 лютого.

Звіт про свободу преси в Україні

 Наш редакційний репортаж "Україна покращує позиції у рейтингах свободи преси" було розповсюджено 27 лютого; результатом стали понад 250 онлайн публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; msn money; Yahoo.

Мирний процес в Придністров'ї

 У вівторок, 31 січня, пресі була розіслана новина "Важливий внесок України у молдовсько-придністровський мирний процес". Результатом стали 338 онлайн публікацій редакційними брендами англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; msn money; Yahoo.

Перебої з поставками газу в Європу

 У понеділок, 6 лютого ми також опублікували статтю "Україна закликає до співпраці, поки перебої з поставками російського газу знову б'ють по ЄС", результатом чого стали 268 онлайн-публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; Forbes; Yahoo

Промова президента Януковича на відкритті сесії в Раді

 Наша новина під заголовком "Шлях України до ЄС є безальтернативним" була розповсюджена у четвер, 9 лютого, результатом чого стали 205 публікацій англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Wall Street Journal MarketWatch; Bloomberg; Yahoo. Ця новина розпочала виклад історії Тимошенко та газової угоди 2009 року.

Можливе помилування Тимошенко після ухвалення кримінального кодексу за європейським зразком

 Ми підготували і розповсюдили 28 лютого редакційний репортаж навколо нашої новини "Президент каже, що він готовий помилувати Тимошенко, коли буде ухвалений кримінальний кодекс за європейським зразком", який був висвітлений у 326 публікаціях англійською, французькою та німецькою мовами по всій мережі, включаючи Bloomberg; Wall Street Journal MarketWatch; та Yahoo

Спростування редакційної авторської колонки міністрів закордонних справ

 Після публікації авторської колонки у "New York Times" за підписом Карла Більдта, Вільяма Хейга, Карела Шварценберга, Радослава Сікорскі та Гідо Вестервелле, Міністрів закордонних справ Швеції, Британії, Чеської Республіки, Польщі та Німеччини відповідно, ми написали статтю під заголовком "Залучення – це відповідь в Україні", яка оскаржує їхні аргументи. 14 березня її було успішно розміщено на провідному вашингтонському зовнішньополітичному сайті RedState.

 Окремо ми працювали над листом-спростуванням, який дотримувався стандартів "New York Times", і який 20 березня було опубліковано під заголовком "Україна відповідає" (https://www.nytimes.com/2012/03/21/opinion/ukraine-responds.html) /

Центр дослідження колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR)

 Наприкінці лютого було запущено "незалежний" онлайн-портал Центру дослідження колишніх радянських соціалістичних республік (CXSSR), і ми працюємо над тим, щоб він збалансовано хвалив українську економіку, політичні й соціальні реформи, відданість країни ЄС, а також представляв реалістичну точку зору на справу Тимошенко та газову суперечку з Москвою.

З моменту його запуску ми розмістили чотири статті на сайті, включаючи:

 "Газова суперечка ставить Україну між двох вогнів", в якій описується відданість Україні Європі не зважаючи на тиск з боку Росії щодо поставок газу.

 "Різкий поворот у справі Юлії Тимошенко?", в якій обговорюється можливість помилування у зв'язку з проєвропейським порядком денним реформ в Україні.

 "Які уроки демонструє Ісландія світу?", в якій проводяться паралелі між справою Тимошенко та колишнього ісландського Прем'єр-міністра Гейра Хаарде, якого звинувачують у "неспроможності адекватно захистити економіку від фінансових потрясінь".

 "Залученість в Україні: чи продовжуватимуть Європа та Сполучені Штати?", в якій зазначається, що підхід Європи та Америки до України був неправильним.

Виробництво та розповсюдження відео

 Ми створили два відео, в яких розкривається "Правда про Юлію Тимошенко", і які ми стратегічно розмістили на Youtube та нашому порталі CXSSR. Ці відео відверто кидають виклик образу мучениці Тимошенко, детально описуючи її зловживання владою, тісні зв'язки з прем'єр-міністром Лазаренком, який сидить в американській в'язниці за шахрайство і відмивання грошей, а також її схоже на хамелеона перетворення на героїню Помаранчевої революції. Ми також повернулися до риторики статті Метью Камінскі у "Wall Street Journal", яка викривала справжню суть Тимошенко, як жінки, яка прагне влади і грошей.

Інтерв'ю міністра закордонних справ Костянтина Грищенка в Брюсселі кореспондентам провідних європейських газет (24 березня 2012)

 Ми сприяли зустрічі між Грищенком та брюссельськими кореспондентами деяких з провідних щоденних газет в Європі, включаючи італійську "La Stampa", іспанську "El Pais", німецькі "Stuttgarter Zeitung" та "Sueddeutsche Zeitung", і польську "Gazeta Wyborcza". Це інтерв'ю авторитетним європейським виданням дозволило викласти українську точку зору та пояснити позицію країни щодо низки питань, починаючи з газової суперечки і справи Тимошенко, і закінчуючи відданістю країни Європі. Було опубліковано наступні статті (НЕОБХІДНІ ПОСИЛАННЯ ЯК ТІЛЬКИ БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ СТАТТІ)

Пріоритети подальшої роботи

 Продовження передачі ключових меседжів на ТВ, у друкованих та онлайн виданнях напередодні Євро 2012 та осінніх виборів.

 Спеціальна увага інформаційній роботі у соцмедіа, включаючи Facebook та Twitter

 Вибори у жовтні 2012 року будуть вільними та чесними – як постійний меседж

 Європейська ідентичність України та шлях до тісніших зав'язків з ЄС – на базі медіа та подій

 Продовження викриття зловживання владою Юлією Тимошенко

 Українська економіка витримає глобальну економіку і створить нові можливості для іноземних інвестицій

 Ми також працюємо на експертною конференцією в Римі, яка представить позитивний погляд на Україну, з колишнім Віце-президентом Європейської комісії і колишнім Міністром закордонних справ Франко Фраттіні та колишнім Заступником міністра економіки Адольфо Урсо серед спікерів. Ми хотіли б, щоб КГ став одним з ключових спікерів та конференції центру FareFuturo у червні або липні.

Ми з нетерпінням очікуємо на зустріч щодо загальної стратегії з Міністром, Олегом, Полом і нашою командою, яка, як ми сподіваємося, відбудеться під час нашого візиту до Києва 11-12 квітня.

20 липня 2011 року

2.

Україна – цифрова дорожня карта

Короткий зміст

FBC Media розробляє стратегію цифрового контенту з проактивними та реактивними елементами, які на початковій фазі призначені для деконструювання Юлії Тимошенко, а також виставлення України, яка намагається зблизитись з ЄС, у позитивному світлі.

Елементи цієї стратегії вже створюються, і вже було опубліковано блог https://www.redstate.com/csbadeaux/2011/07/14/the-rule-of-law/.

Кінцеві результати

Центр колишніх соціалістичних республік (CXSR)

• Це – політичний центр, завдання якого – зрозуміти і пояснити сучасну динаміку колишніх радянських країн та країн Варшавського пакту.

• Він зосередиться на

 Албанії

 Азербайджані

 Болгарії

 Грузії

 Казахстані

 Польщі

 Румунії

 Україні

 Узбекистані

• Призначення п'яти співробітників до CXSSR. Запрошено приєднатися американського науковця Адріана Каратницького.

Вебсайт CXSR

• Вебсайт CXSR міститиме достовірний аналіз та думки, які знайдуть відгук у "замкненому середовищі" в Україні.

• Навігація сайту зі стартової сторінки здійснюватиметься за країною та контентом.

• Основна увага буде зосереджена на довгих статтях у стилі міжнародних відносин, які міститимуть глибокий аналіз та коментарі.

• Другорядно, сайт матиме адміністратора сайту та невеличкі уривки новин від дописувачів, оновлення сайту та швидкі коментарі до новин.

• Третій розділ буде призначений для "зареєстрованих користувачів" і фанів сайту, які надсилатимуть свої статті та публікації. Ця частина сайту регулюватиметься принципами відсутності расистських, сексистських висловлювань, непристойної мови тощо. Але, звичайно, можна висловлювати різкі думки.

Блоги

• Початкові теми: деконструювання Юлії Тимошенко, починаючи з її зауважень щодо концтаборів. Протиріччя з Девідом Дж. Креймером.

• Подальші теми: "Газова принцеса" та її зв'язки з Лазаренком, недосконала газова політика, зв'язки з Путіним, антисемітизм, її перебування на посаді, коли вона підтримувала і уможливлювала систему, яку вона тепер називає корумпованою.

• Теми позитивної проекції: пенсійна реформа, проєвропейська позиція України, антикорупційні ініціативи.

• Блоги матимуть як формальний тон "авторських колонок", так і більш легковажний "блогерський" стиль.

Діяльність наступного етапу

• Email-розсилки цільовій аудиторії в Європі та США.

• Другий сайт, на якому міститимуться блоги (можливо, сайт заміток у блозі).

• Оптимізація пошукових систем, щоб змістити увагу з онлайн матеріалів до друкованих матеріалів.

• Кластер діяльності навколо Дня Незалежності України, включаючи фотоальбоми на Flickr. Це також допоможе привернути увагу користувачів до цього матеріалу.

• Спеціальні операції. Це могло б включати модифікацію сторінки у Wikipedia, щоб підкреслити корупцію та судовий процес та змінити тон використовуваної мови.

Створення впливу у цифровому просторі

15 липня лондонська "Daily Telegraph" опублікувала статтю, в якій Юлія Тимошенко заявила, що її країна перетворюється на "величезний концтабір в серці Європи". Це дає купу можливостей у цифровому просторі.

• Ще до того, як ми створимо нашу власну статтю на цю тему, ми можемо розмістити посилання на оригінальну статтю у "Daily Telegraph" у Twitter. З декількома ключовими словами типу "голокост" в тексті, її підхоплять користувачі Twitter.

(Незалежно від того, напишемо ми авторську колонку на 2000 слів або твіт у 140 символів, саме слова, які ми обираємо, матимуть значення для цієї кампанії).

• Інші користувачі Twitter, як "відомі" нам, та і незнайомці, ретвітитимуть.

• Її можна згадати у відкритих коментарях на сайтах новин та внести у поточні дискусії дня.

• Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, у якому вона висловлює якісь обурливі претензії до суду. Якщо ми зможемо отримати цей матеріал, з англійськими субтитрами він матиме величезну цінність для Youtube. Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі, щоб підсилити враження, що вона, в найкращому випадку, є безрозсудною і не спроможною бути державним діячем, а в найгіршому – підступною, наклепницею і антисеміткою (плюс – неповага до суду). За статистикою, відео, розміщене онлайн, набагато вірогідніше викличе реакцію, ніж лише текст.

• Створити відео на Youtube, в якому просто і чітко розписати справу проти неї.

• Це відео можна розповсюдити у соціальному просторі.

• Простір соцмедіа пропонує величезні можливості для провини за асоціацією. Громадяни на Заході запам'ятають іншого лідера, який не міг справитися зі своїми пагубними звичками на публіці – Бориса Єльцина. Прив'язати Тимошенко до цього відео було б непоганим початком. https//www.youtube.com/watch?v=R-z9wfueMAw

• Використати Facebook, щоб привернути увагу друзів до цього контенту.

3.

СТРОГО КОНФІДЕНЦІЙНО

Спеціальний вебсайт та проект у соцмедіа: "The Tymoshenko Files" (Файли Тимошенко)

Ми потай підготуємо, реалізуємо та підтримуватимемо багатий на контент інформаційний вебсайт соціальної взаємодії англійською мовою (при бажанні – також російською або українською), з постійними оновленнями у стилі новин, який документуватиме і повідомлятиме про всі сфери корупції Тимошенко та її зловживання на посаді, а також закликатиме взаємодіяти у соцмедіа та ділитися цією інформацією.

Цей сайт не буде офіційним, але базуватиметься та надихатиметься роботою Інни Богословської, експерта з питань законодавства, відданого патріота та дослідниці діяльності Тимошенко. Він міститиме статті, історії, документи, фото, відео та посилання на Facebook, Twitter, Youtube та інші способи поширення матеріалів типу "поділитися" та вірусного розповсюдження.

Сайт обертатиметься навколо двох основних категорій (обговорюватимуться нижче), які описуватимуть справжню Юлію Тимошенко та розвінчуватимуть міфи, легенди і пропаганду, які розповсюджують вона та її прихильники, а також покращуватимуть довіру до і репутацію керівництва України.

Весь сайт буде оснований на концепції залучення у соцмедіа. Він також будуватимуться на ідеї, що якщо у Google набрати декілька ключових слів, це автоматично приведе до цього сайту.

Конкретні сфери обговорення

Вебсайт буде чистим та чітким. Категорії та підрозділи матимуть чіткі заголовки і посилання на архівні підрозділи, зосереджені на простій навігації, взаємодії та можливості поділитися за допомогою соцмедіа. Картинки і контент виставлятимуть Богословську, як мужню, дружню і відкриту, а Тимошенко – як підступну та хитру, з самого моменту, коли користувач вперше зайде на сайт до моменту, коли він з нього піде. Це протиставлення підкреслюватиметься графічно.

Інформація та презентація тем, які підсилюватимуть основну тему

Категорія один: повідомлення у стилі новин про минуле і теперішнє, які поєднуватимуть розслідування та журналістську інформацію з джерел новин у трьох підрозділах: Ранні роки, Газова принцеса, Експлуататор. Кожна стаття дотримуватиметься загальної теми, яка з часом розвиватиметься: справжня Тимошенко. Кульмінацією стане купа викривальних і задокументованих матеріалів.

Категорія два: серіалізація квазі-повісті, розбитої на багато частин, які публікуватимуться з певними проміжками ("The Tymoshenko Files"). Вона розпочинатиметься з ранніх років бізнес кар'єри Тимошенко, вестиме читача через її піратський бізнес, особливі знайомства, творення Газової принцеси, перетворення на патріотичного націоналістичного політика – "дівчину-селянку" та, нарешті, її корисливе мучеництво.

Відео та інші мультимедіа, які привертатимуть увагу аудиторії. Внизу та у нижній архівній області категорій міститиметься візуальні медіа сайту, які матимуть посилання на мультимідейне сховище сайту. Воно зберігатиме фото, відео, pdf-документи, діаграми і презентації. Всі мультимедіа зберігатимуться у стандартизованих сховищах соцмедіа, як-то відео – у Youtube, фото – у Flickr, документи – у Scribd, тощо, таким чином маючи пряме посилання на соцмедіа.

Додаткові підрозділи покращуватимуть авторитет сайту. Ключовими областями наповнення буде біографія Богословської та область додаткових блогів, написаних на базі роботи Богословської, які самі по собі серіалізуватимуть розслідування корупційних практик Тимошенко та наводитимуть докази тощо.

Використання соцмедіа – в серці цього сайту. Кожен елемент сайту – стаття, відео, картинка і документ – матимуть пряме посилання на елементи та інструменти соцмедіа. Користувачі зможуть обирати інструмент соцмедіа для розповсюдження контенту та взаємодії з сайтом. Звичайні інструменти соцмедіа для того, щоб ділитися інформацією (Facebook, Googgle+, Twitter тощо) будуть легко помітними. Вони також зможуть розміщувати та розпочинати теми у запропонованих користувачами мережах новин на кшталт Reddit, Digg або StumbleUpon. Вставка Facebook Like відображатиметься справа, а Twitter – зліва, щоб підтримати соціальну тему цього сайту.

Ми використаємо спеціально розроблені кампанії у соцмедіа, щоб виявити зацікавлених користувачів, які ідеологічно виступають на підтримку контенту, щоб залучити їх та ввести у коло прихильників, що дозволить нам органічно перейти у зовнішні сфери соціальних учасників, які не обов'язкового мають такі ж сильні погляди, але керуються думками лідерів, яких вони поважають. Весь контент буде оптимізований, а всі області буде розроблено спеціально для кращої оптимізації пошукових систем. Ми використаємо інструменти, які з часом збільшать і примножать онлайн-пристуність та ранжування в пошукових системах, незалежно від того, використовуватимуться широкі пошукові запроси типу "корупція", чи вузькі, типу "Тимошенко".

Ігор ЛУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини