MENU

Добу Порошенка можна буде підсумовувати приблизно так, як і добу Єльцина – експерт

2460 0

Петро Олексійович … Єльцин.

Читаючи в Аслунда про реформи в Росії, я відзначив про себе, що політична доба Єльцина була дуже схожа з добою Порошенка. Єльцин запропонував «жити по–новому» і негайно, на відміну від Горбачова, який теж хотів жити по-новому, але поступово.

Хоча Єльцин був плоть від плоті комуністичної партії, на хвилі перебудови він швидко перелаштувався, і став сприйматись як прогресивний реформатор. У своїх спогадах Горбачов був дуже розчарований Єльциним. Він писав, що навмисно підтягував Єльцина та інших, щоб сформувати свою команду, але амбіції залучених ним людей вийшли за рамки команди, і вони все обвалили.

Читайте також: Економічний хаос, криза управління і захмарна корупція, які зараз вбивають Україну, не є результатом Майдану – думка

Єльцин спочатку дійсно виглядав як реформатор. Він підтягнув Гайдара, якому дав серйозні повноваження для радикальних реформ. Він тиснув на депутатів, щоб приймати радикальні рішення щодо виходу з економічної кризи та трансформації економіки. Однак, з часом він все більше почав йти на політичні компроміси з депутатами, обмінюючи політичну підтримку на посади.

В мемуарах Єльцин згадував, що Гайдар не вмів домовлятись про політичну підтримку і мало приділяв цьому уваги. Так в уряді почали з’являтись червоні директори, серед яких Віктор Чорномирдін. Далі, червоні директори без проблем з’їли реформаторів, оскільки мали необхідну підтримку в парламенті. А ще далі замаячили вибори, і Єльцин вже почав включати не тільки червоних директорів, а й нових олігархів. Зрештою, перемога на виборах 1996 зробила його заручником олігархічного компромісу.

Дуже багато подібного в цій історії з Порошенком. Він теж старожил української політики, від часів заснування Партії регіонів і до Революції гідності. Він зловив хвилю і став Президентом, пропонуючи швидко нове життя. Він призначав реформаторів, підтримував радикальні реформаторські закони, демонстрував неабияку відкритість до громадськості. Але було зрозуміло, що реформатори, як нові політичні обличчя, не мали політичної підтримки в парламенті і суспільстві.

Тому постійні вимушені компроміси з депутатами, врешті привели в уряд «загартованих» політиків, з якими ПОПу мало бути значно комфортніше. А необхідність вирішувати кризу коаліції, і не в останню чергу бажання підзаробити, кинули Порошенка в обійми Ахметова. Не виключено, що важливим фактором цього союзу був другий президентський строк.

Читайте також: Успішна Україна – наших рук справа

Тому забігаючи наперед, після першого, чи після другого президентського строку, добу Порошенка можна буде підсумовувати приблизно так, як і добу Єльцина: багато спроб і суцільні розчарування.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Victor ANDRUSIV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини