Порошенко настільки хоче зберегти власне корупційне становище, що готовий на катастрофічні наслідки для України – експерт
Гройсман заявив, що складе з себе повноваження голови уряду, якщо у найближчий час не буде ухвалений закон про створення антикорупційного суду. Така заява Гройсмана свідчить лише про декілька речей:
По-перше, шанси на створення незалежного антикорупційного суду під наглядом групи міжнародних експертів впали майже до нуля. Усі джерела свідчать, що Порошенко та Ко категорично проти права вето міжнарожних експертів і настільки шалено хоче зберегти власне корупційне становище і потоки, що готовий на катастрофічні наслідки для України. Мова вже йде про відмову у наданні траншу МВФ та інфляційні, інвестиційні та дефолтні ризики для країни. Про підрив міжнародної довіри до України не обговорюється. Ризики для безвізового режиму та інші міжнародні обмеження можуть бути на підході.
Читайте також: Українським політикам дуже не раджу ігнорувати Гройсмана – політолог
По-друге, я як і більшість українців (а це 47% згідно останніх опитувань) переконаний, що відповідальність за саботаж зриву створення антикорупційного суду мають нести не прості українці через економічні втрати від ненадання траншу МВФ, чи обмеження наших безвізових здобутків, а мають нести ті, хто цей саботаж вчинив. Формат відповідальності для чинних корумпованих владоможців? Скасування віз для "порошенківців", введення міжнародних персональних фінансових санкцій від США та ЄС, включно з блокуванням чи арештом закордонних активів та статків українських чиновників-саботажників.
По-третє, для того, щоб закордонні партнери України посилили тиск на олігархічну українську владу свою позицію мають продемонструвати українці. Якщо ми не будемо здатні самі продемонструвати хоча б часткову консолідацію навколо захисту незалежного антикорупційного суду, то ідеї подолання корупції в Україні, а, отже, і більшості реформах та перспективах, можна буде ставити хрест. Міжнародні партнери готові допомагати українцям, але вони не готові і не зобов'язані робити щось заради нас за власні ж кошти.
Читайте також: "Двірцеві ігри" між Порошенком та Гройсманом тривають – юрист
По-четверте, важливо розуміти, що у своїй заяві про антикорупційний суд Гройсман не уточнює власне ставлення до ролі міжнародних експертів. Це означає, що він разом з своїми новини друзями Яценюком та Аваковим не є прихильниками незалежного суду так само як і Порошенко.
Тому заява Гройсмана – це не заява на захист антикорупційного суду. Його заява – це погроза у рамках дискусій коаліційних фракцій щодо дострокових парламентських виборів та спроба перерозподілу "договорняків", що тривають у провладних колах напередодні виборів 2019.
Реалізацію Гройсманом своєї обіцянки може стати нічим іншим як стартом дострокової парламентської кампанії в умовах, коли суд створювати вже ніхто не буде збиратись. Та загрозою є не лише нестворення незалежного антикорупційного суду, але також створення залежного корупційного суду. І про друге вони теж можуть домовитись.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки