5 книг про правду, які розкриють вам очі
Письменник та оглядач Ігор Бондар-Терещенко назвав 5 книг, які навчать говорити правду. Ці твори вразять вас відображенням реальності та змусять замислитися над багатьма важливими питаннями, які можуть змінити ваше життя. Читайте!
Здавалося, казати правду – не так вже й складно, утім, виявляється, це не так просто. Річ у тому, що нині будь-яка річ може бути інтерпретована по-своєму – тим, хто її виголошує.
Ось чому важливо дослухатися до того, хто має право на слово правди – чи то в кабінеті психотерапевта, з точки зору історика, а чи на художній виставці.
"Брехуни на кушетці", Ірвін Ялом
Читайте також: 5 книг про те, як живуть письменники
Мирно займаючись на початку своєї кар'єри розподілом ліків у психофармакології, автор цієї книжки – відомий нині психотерапевт – навіть не думав, що потрапить у самісіньке пекло своєї професії. Його пацієнтів навіть не треба було змушувати казати правду, адже саме за цим вони й приходили до нього "на кушетку".
Проте це була така правда – щось на зразок сповіді – яка іноді нагадувала фантастичну подорож у найпотаємніші закутки людської психіки. Чого варта, наприклад, вже перша історія – про залицяння сімдесятирічного лікаря до своєї тридцятирічної пацієнтки, яка нагадує карколомні пригоди Памели Андерсон у часи її шлюбу з рок-зіркою Томмі Лі.
"Пройти крізь стіни", Марина Абрамович
"Королеві перформансу", відомій сербській художниці, нещодавно виповнилося сімдесят, і саме до цього ювілею був приурочена публікація її мемуарів, які тепер вийшли в Україні.
У книзі фрагментарно представлені всі періоди життя авторки – мистецька діяльність в Югославії та Белграді 70-х, кохання до художника Улаю, розлучення з ним через 12 років на Китайській стіні, дослідження можливостей свого розуму і тіла, опис скандальних виступів художниці в обрамленні великої кількості ілюстрацій.
"Пишемо нову історію", Лаура Есківель
Підходячи до вирішення буденних проблем з точки зору науки (нехай навіть популярної), авторка цієї книжки вимальовує незатишну, але цілком правдиву картину майбутнього.
Наприклад, якщо прямувати шляхом грошей, то прийдемо до джерела корупції, а вона приведе нас до соціальної організації, що функціонує на основі єдиної думки: "спочатку – це я, потім – це я, і далі – знову я".
У такий спосіб нам зокрема представлено економічну систему, що ґрунтується на екстремальному індивідуалізмі. За великим рахунком "Пишемо нову історію" – запрошення до дії. Особисте, "наукове", засноване на "приватній драматургії".
"Бийся головою до стіни", Степан Процюк
Насправді назва цієї книжки – не символ подолання перешкод чи то у старому радянському, а чи споконвічно українському, тобто "куркульському" середовищі, а нав'язле в зубах, головах і душах гасло "будь таким, як всі". За сюжетом, цю мораль насаджує батько, який "виховує" сина, а насправді – мордує його своїми вічними істериками, оскільки сам психічно хворий.
"Секс та релігія", Даґ Ейстейн Ендшьо
Читайте також: Варто прочитати: цікаві новинки, що вже з‘явилися українською
У книжці відомого норвезького науковця і правозахисника чимало правдивих відомостей не лише про "еротичність" сучасної культури стосунків, але й величезний масив інформації щодо непростих стосунків між сексом і різноманітними релігіями протягом всієї історії людства й у різних світових культурах.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки