Міжнародна спільнота починає наполягати на українському варіанті введення миротоворців ООН на Донбас – журналіст
Меркель озвучила Путіну умови введення миротоворців ООН на Донбас. І говорила вона саме про перебування блакитних шоломів на всій окупованій території, а не лише на лінії розмежування, як це пропонує Путін.
Можливо, я помиляюся, але не пригадую, щоб німці і французи наполегливо педалювали це питання у рамках Нормандського формату. Озвучували – так. Але не дуже наполегливо.
Звісно, це була ідея України, а серед міжнародних партнерів її першим озвучив Курт Волкер, уповноважений Держдепу США по Україні.
Читайте також: Трамп vs. Путін: хто сьогодні є домінантою на "великій світовій шахівниці"?
Росія крутилася, вертілася, придумувала відмазки, але ось уже вся міжнародна спільнота, яка бере участь у процесі врегулювання, починає наполягати на українському варіанті.
Думаю, що тут спрацьовують енергійні копняки європейцям, які схильні до колаборації з Москвою, від США не лише з цього питання, але і по всіх напрямках – нові санкції щодо Росії, Кримська декларація від Помпео, погроза санкцій від США тим фірмам, які беруть участь у "Північному потоці-2", наполягання на тому, щоб члени НАТО витрачали на оборону домовлені 2 % від ВВП тощо.
Правда, є внутрішня американська колізія. Радник з нацбезпеки президента США Джон Болтон, який буде в Києві наступного тижня, раніше виступав проти введення миротворців, бо він вважає, що це заморозить конфлікт.
Як на мене, хай він буде замороженим, але зупиниться.
Якщо він зупиниться, то це буде стопроцентно на користь Україні. Їй не доведеться витрачатися на війну.
Читайте також: "Як виявилось, ООН – це безпорадна міжнародна організація", – економіст
Тим часом, проросійські території окупованого Донбасу, перебуваючи під контролем міжнародної адміністрації, ніяк не впливатимуть на політику Києва. Рано чи пізно вони будуть інтегровані назад.
Я чув від диванних експертів, мовляв, у 2014 році лише завдяки США Україна не провалилася. Це якась фантасмагорична думка від любителів зради.
Ніякі США і європейці не допоможуть країні, яка сама не хоче захищатися. Лише непоступливість України превернула міжнародних партнерів на її бік. Ніхто тепер не зможе вирішити наші питання без нашої участі.
Якщо ви продовжуєте вважати, що вся ця міжнародна прихильність нам на голову звалилася, то подивіться на Грузію.
Питання Абхазії і Південної Осетії просто зійшло з порядку денного. Бо при владі там став проросійськи налаштований Іванішвілі. Він ці питання не педалює. А без участі самої Грузії їх вирішувати ніхто не буде.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки