Експерт пояснив, чому росіяни гірше ставляться до українців, аніж українці до росіян
Майже половина росіян (42 %) хотіла б, щоб українців не пускали до Росії або пускали тимчасово. Про це свідчить свіжі опитування російського "Левада-Центру". З іншого боку, за даними українських соціологів (опитування КМІС), в Україні погано або дуже погано ставилися до Росії 38% опитаних, добре або дуже добре – 45%.
Отож, ставлення населення України до Росії залишається кращим, ніж ставлення населення Росії до України. Про причини цього явища в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів політичний експерт, голова Free Voice Information Analysis Center Олексій Роговик.
"Якщо російський інформаційний простір внаслідок шаленої пропаганди підконтрольний єдиному центру впливу у Кремлі, то незріла українська недодемократія створює, на жаль, сприятливі умови для існування різних поглядів, у тому числі, проросійських", – відзначив він.
Читайте також: Дві України – довкола й усередині нас
За його словами, радянський спадок, а також неоколоніальний інформаційний та політичний вплив РФ у період Незалежності, зумовив наявність мільйонів проросійськи налаштованих громадян України навіть за межами Донбасу та Криму.
"Це можна бачити по результатам різних опитувань. До прикладу, в Одеській області в питаннях НАТО, ЄС чи статусу державної мови. І цього, як це не було б обурливо, не змінили ані жертви на Майдані, ані пряма військова агресія РФ проти України", – розповів Олексій Роговик.
Експерт наголосив, що питанні різного ставлення росіян до українців і українців до росіян важливою є роль ЗМІ: "Якщо у РФ пропагандисти накручують населення проти України і малюють частину країни як ворога, то українські центральні провладні та олігархічні ЗМІ більше займаються вихвалянням неіснуючих здобутків чинної влади, аніж висвітленням злочинів російського ворога".
"Окрім того, якщо у Росії ворогом малюють населення західних областей, то в Україні ворогом малюють винятково владну адміністрацію Путіна, а не російське населення. Хоча саме воно обирає Путіна і високим рейтингом легалізує його міжнародні злочини. Все це відбувається на фоні співпраці української влади з проросійськими екс-регіоналівськими силами і проросійськими місцевими владами Кернеса, Труханова та їм подібних", – додав політичний експерт.
Читайте також: Більшість росіян переконані в існуванні ворожого до РФ таємного "світового уряду"
Саме через ці причини проросійському та російському населенню, політикам, ЗМІ та бізнесу досі так комфортно в Україні.
"І це має токсичні суспільні наслідки для України", – підсумував Олексій Роговик.
Наостанок експерт сказав наступне: "Ненависть та злість є і будуть, бо війна вже забрала понад 10000 життів. Доки окупований Крим та Донбас розмова про примирення та діалог мали би бути неможливими. Лише після їх деокупації і за нової російської влади можна буде говорити про пошук формули вимушеного сусідства. Українці вміють вибачати, але для того, щоб вибачити, агресор має вибачитись і виправити наслідки своїх агресивних дій".
Нагадаємо, що 82% громадян України вважають себе патріотами своєї країни. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг". Лише 13% заявили, що не вважають себе патріотами, ще 5% не змогли відповісти.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки