MENU

Цього тижня в парламент спробують винести законопроект про запровадження накопичувальної пенсійної системи – експерт

916 0

Але не варто обманюватися – добробут на пенсії ця система вам наврядчи принесе, а от частину зарплати заберуть одразу. Ми вважаємо, цей законопроект потрібно відхилити та повернутися до формування підвалин механізму збереження заощаджень людей.

Проект закону №6677-д називається "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування". Треба добре розуміти: він запроваджує не додаткові пенсії – він запроваджує додаткові обов’язкові внески до накопичувальної пенсійної системи, тобто по суті іще один квазі-податок.

Читайте також: Як підготувати квартиру до продажу в Києві: 3 кроки до вигідної угоди

Кошти людей забиратимуть із зарплати в обов’язковому порядку, натомість пропонуватимуть журавля у небі – повірити, що через 10, 20, 30 років ті, чиї гривні заберуть у пенсійні фонди зараз, отримають свої заощадження, коли вийдуть не пенсію.

Небезпеку знецінення цих заощаджень важко переоцінити: гривня глибоко девальвувала три рази за останні 20 років, массово ліквідовували банки, ставали банкрутами та не виплачували свої борги підприємства. Кредитний рейтинг навіть української держави знаходиться на "сміттєвому" рівні. І ось в таких умовах кошти людей хочуть примусово списати із зарплат та направити на інвестування. З високою ймовірністю від цих заощаджень через 20-30 років залишиться "пшик".

Але крім ринкових ризиків є іще шахрайство. Регулювання фінансового ринку та правовладдя в країні надслабке. Якщо ніщо не захищає від шахрайства навіть великі банки, і ті не можуть отримати назад кошти від своїх позичальників, то простим українцям захистити у судах свої права буде іще важче.

Навіть припустивши, що усі кошти, зібрані з людей, пенсійні фонди інвестують у державні облігації – найнадійніший сьогодні в Україні інструмент – вийде ситуація, коли держава законом змушує людину кредитувати уряд, а ще й приплачувати за це комісії приватним фінансовим посередникам. Такого не робив навіть СРСР, коли добровільно-примусово розповсюджував державні облігації серед селян та робітників.

Читайте також: Після ліквідації одіозного Захарченка почнеться активна фаза втюхування Донбасу в тіло України

Звичайно, українську дефіцитну пенсійну систему потрібно стабілізувати, а люди мають гідно жити на пенсії. Але впровадження відрахувань у другий рівень пенсійної системи у пропонованому варіанті зараз – рецепт до втрати грошей, а не накопичення заощаджень.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Марія РЕПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини