MENU

Без зміни статті про "незаконне збагачення" у нас не буде жодного вироку корупціонерам – депутат І. Попов

1572 0

6 вересня в редакції газети "Голос України" відбувся круглий стіл на тему удосконалення законодавства щодо покарання посадових осіб за незаконне збагачення. В обговоренні взяли участь народні депутати України, представник Верховної Ради України у Конституційному Суді, заступник Генерального прокурора України, провідні українські науковці.

Чинна редакція статті 368-2 Кримінального кодексу України – "Незаконне збагачення" діє з 4 березня 2015 року. Приймаючи її, законодавці планували застосовувати норми статті для розслідування справ, пов’язаних із володінням посадовими особами активами, походження яких вони не можуть пояснити. Проте, як виявилося, за більш як 3 роки дії даної статті не було винесено жодного судового вироку. Більше того, спроби реєструвати провадження та проводити слідчі дії за цією статтею викликали підозри та публічні звинувачення у використанні норми для тиску на окремих посадових осіб. Показово, що переважна більшість проваджень потім все одно було закрита.

"Практика застосування норми про незаконне збагачення показала, що ця стаття Кримінального Кодексу – ”мертва”, і її просто неможливо застосовувати в судах. Формулювання статті суперечать Конституції України, Кримінально-Процесуальному кодексу та іншим статтям КК. Без зміни статті у нас і надалі не буде жодного вироку корупціонерам, які не можуть пояснити походження свого майна", – зазначив автор законопроекту 8517, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції народний депутат Ігор Попов.

Учасники круглого столу обговорили і ширше коло питань, зокрема, що стосуються контролю способу життя посадових осіб. Як зазначила заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська: "Система перевірки декларацій має працювати автоматично, за чіткими критеріями і не залежати від будь-яких суб’єктивних факторів".

Підбиваючи підсумок дискусії, Представник Верховної Ради України в Конституційному Суді Анатолій Селіванов заявив, що даний законопроект відноситься до "законів суспільного спокою". "Такі закони приймаються для того, щоб громадянин був упевнений в наявній системі контролю над статками посадових осіб", – наголосив А. Селіванов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини