MENU

Експерт прокоментував наявність кримської нерухомості у сім'ях високопосадовців

2719 2

Ми повинні ставитися до території Криму як до ТИМЧАСОВО окупованої української землі, а до наших громадян, які там там залишилися – як до тимчасових заручників ситуації.

Про це в коментарі для From-ua заявив політичний експерт Дмитро Левусь.

"Якщо ми не створимо філософії, яка запрограмує відношення в країні до тих чи інших питання, пов'язаних із захваченими Росією територіями – ми не зможемо перемогти у війні. Адже немає внутрішнього консенсусу та згуртованності не тільки всередині політичних еліт та лідерів, але й серед звичайного населення. А незаповнений простір створює можливість для маніпуляцій та спекуляцій", – зауважив експерт.

"Одні лідери  думок кажуть: якщо Ви залишились на окупованих територіях, ви – зрадник. А якщо ви поїхали? Ви теж зрадник. Бо ми ж будемо повертати ці території, і нам там для противаги потрібні проукраїнські сили. А Ви втекли. У вас будинок в Криму, ви – зрадник. Але якщо ви його продали? Ви зрадник двічі: адже віддали нерухомість агрессору за дешеву ціну, більш того – ще й взяли у нього гроші. Питання в іншому, чи дійсно це так? Де тут державний інтерес? І як це сприяє поверненню територій?", – ставить питання політолог.

"Низка скандалів про володіння чи продаж нерухомості особами, близькими до А. Ситника, Д.Білоцерківця, С.Семочко, В.Малікова свідчить про політичні мотиви медійних хвиль та дуже серйозні політичні ризики  невирішеності даних питань. Адже для того, щоб обмежити мобільність та функціонал чиновника, політика чи силовика – олігархічна група чи пропосійські сили можуть просто підняти питання із потрібної їм сторони. Чому продав? Або чому не продав? Тим більше, що якраз щодо кримських об`єктів чи паспортів російські спецслужби можуть заднім числом "намалювати" будь-які документи.

Аналізуючи ефіри, направлені проти того ж С.Семочко, легко знаходиться надмірна емоційність, відсутність фактів та матеріали, які практично неможливо зібрати журналістськими інструментами.

Аналогічна ситуація зі спортсменами та співаками: якщо вони їдуть і перемагають, ми за. Якщо програть, або просто нам не симпатичні – ми проти.

Читайте також: Джемілєв назвав кількість татар, які залишили Крим після анексії

Але, Україна не повинна відмовлятися від українців, які залишилися в окупованому Криму та окупованому террористами Донбасі. Навіть, якщо їм виписали паспорти з російським громадянством. Навіть, якщо їх заставили працювати в бюджетних установах. 

Проте, звичайно, повинні формуватися списки для майбутньої люстрації громадян, які пішли на службу в ФСБ, добровольцями в російську армію чи беруть участь в утисках українських чи кримськотатарських активістів.

Але сам факт наявності родичів у Криму не може бути компрометуючим фактором. До речі, в Криму чи в Росії родичі є у багатьох найвищих посадовців і політиків.

Звичайно, повинні діяти заборони на візити до Криму певної категорії керівників органів влади та офіцерів спецслужб – до завершення окупації.

Саме вироблення смислів та імплементація нової філософії повернення територій можуть стати ефективним регулятором діяльності новостворених антикорупційних органів, а не тактичні цілі чи політичні мотиви", – переконаний політолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

From-ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини