Пересторога: виборча оборудка Банкової в дії
З чого сполох? Кожен кандидат діє планово.
Та не у кожного план підступний, пакісний, суспільно небезпечний. Кілька тижнів тому вибори від Банкової проглядали пунктиром, відтоді абрис став чіткішим.
Блюдо російської кухні на друге
Одноголосне обрання Віктора Медведчука головою політради "За життя" Рабиновича – це як призначення керівником виборчого штабу усього "Русского мира" в Україні. Одного Рабиновича малувато буде, Медведчук – це вимпел на носі усієї п’ятої колони: "Путін з нами!". Під ним і піде єдиний, неподільний, проросійський кандидат.
На виборах-2014 єдності не було: офіційний кандидат "Опоблоку" Михайло Добкін осилив лише 2.1%, Вадим Рабинович – 1.9%; Сергій Тігіпко – 4.7%, разом – 8.7%, без жодних шансів на другий тур. Розклади були не ті, Кремль і не силкувався.
А спогляньте сучасні опитування, додайте синергію єднання, помножте на їхній ресурс, і прикиньте: є шанс на другий тур в узгодженого проросійського кандидата чи немає?
Гра зусиль коштує, звідси пряме керівництво п’ятою колонною від Путіна, через довірену особу. Чи може Медведчук самодостатній український політик, просто у них з Путіним думки і прагнення співпали?
Хто виграє кремлівський праймеріз (Юрій Бойко, Євген Мураєв, Вадим Новинський, Вадим Рабинович) не суть важливо, у кожному разі до нашого другого туру їхні куховари шкварять другу страву російської кухні: чи то "гречку по купечески", чи то "пшенку с тыквой".
Друга страва від Банкової
З іншого боку: чого ж у п’ятий рік Євромайдану грозить рашистський реванш? А через якість порошенкового урядування.
Більше того, Банкова розкручує "Русский мир" з іншого кінця. Ще б пак: це єдиний кандидат у якого гарант виграє, а не намалює перемогу. Тож і вистеляють килим.
І підкидають трояндових шипів: чого лишень варта свистопляска коло "NewsOne" та "112 Україна" – гучний безрезультатний скандал: петиції, парламент, РНБО, президент, з вихлюпом у Європу. Це не розкрутка? Не політична реклама? Ще й під соусом патріотичного радикалізму.
Читайте також: Меланхолійні роздуми на старті передвиборчої кампанії
Щоправда, серед порохоботів, навіть серед сподвижників, є і патріоти. Стати жертвою зомбування то одне, а зрадником – інше, бути крадькуватим то одне, а зрадником – усе ж інше. Їм легенда: ризику, мовляв, жодного – русофіл не пройде, як знадобиться підмалюємо, народ "не помітить", Майдан не стане. І мовчок про ризик федеральних майданчиків а-ля ДНР / ЛНР.
Відтак, Медведчук, як куратор п’ятої колони, вписується і у сценарій п’ятого президента. Чи може Медведчук самодостатній український політик, просто у них з Порошенком думки і прагнення співпали?
Чи є Медведчук послом Путіна, чи делегатом Банкової, чи обох одразу, чи власні амбіції заїли, чи усього потроху – істотно. Але не цього разу. Тепер важливо тільки те, що кремлівський і банківський вектори спрямовані в одну точку, другий тур: гарант Банкової проти протеже Кремля, ремікс Кучма – Симоненко 1999.
Карта наче лягає, якби не Юлія Тимошенко.
Ва-банк від Банкової
Ризик влади подвійний:
1) Тимошенко може виграти;
2) Тимошенко здатна захистити результат (серед потенційних кандидатів ще проглядають особистості, здатні зробити одне чи інше, але не перше й друге одразу).
І хоч на Тимошенко ллють чорнуху з усіх прасок, штепселів, розеток, не кажучи про пресу, радіо, телебачення, Інтернет — це не гарантує її невихід в другий тур. І хоч проти неї задіяна уся потуга тиску, підкупу, фальсифікату — і це не гарантує.
Перець ясний, лакузи вдувають гаранту протилежне. Та вічко грає, страх не відпускає, ризик здається неприйнятним. Від страху гарантій не буває, тож слід чекати, що Тимошенко спробують не допустити до балотування: зняти з реєстрації, або в ній відмовити.
Закон? Закон відпочиває в очікуванні наступного президента. Громадська думка? Нехай балакають … Громадянська дія? Серйозно, але:
1) у першому турі Майдани не встають – надія помирає останньою. Надія на решту кандидатів;
2) для розпорошення дієвих патріотів влада засіває кандидатську ниву: стимулює висування розсипу пасіонарних особистостей. Звісно, у такому добірному середовищі стандартні методи вербовки технічних кандидатів (підкуп, шантаж, тиск) не ходять: можна в морду виклопотати.
Та наївність – це останнє чим маємо керуватись, а маніпуляціям не нам їх учити: підберуть, як не ключики, то відмички. Осідлали ж вони три переможні революції!
Банківська фішка не так відбирати голоси у Тимошенко (арифметична складова тут незначна), як послабити енергію протесту. Більшість арифметична і більшість енергетична – далеко не співпадають.
Технічна мета Банкової: утримати якнайбільше активістів від участі у акціях протесту у разі зняття Ю. Тимошенко: "Чого бунтуєте, маєте свого кандидата, його ж шанс зростає". Захист порушених прав конкурента не всіх спокушає. Політична дружба вічна. З перервою на вибори.
В цю схему лягає й гранично аморальна диверсія проти пані Юлії. Для її оббріхування можна було б вигадати будь-що. Так ні ж, влада, купно з посіпаками, обрали тему неймовірну: очільниці героїчного спротиву проросійському режимові шиють липу проросійську.
Від 5.08.2011 до 22.02.2014 Тимошенко була політв’язнем Януковича, фактично Путіна: тюрма мого васала – моя тюрма. Тюрма, як щирий вияв ставлення Кремля до Тимошенко. Це – про них.
Українська опозиція навпроти – об’єдналась довкола "Батьківщини": чи то входженням до партії, чи до її виборчого списку, чи агітуючи, чи голосуючи. А саму ЮВТ з’їзд "Батьківщини" Об’єднаної опозиції висунув першим номером виборчого списку.
Європейський парламент (1.12.2011), Європейська народна партія (7.12.2011) — прийняли резолюції: "умовою асоціації Євросоюзу і України" є: звільнення Тимошенко та надання їй можливості участі в майбутніх виборах".
Європарламент створив спеціальну моніторингову місію Кокса-Квасневського. Протести охопили світ, посилань не даю, ними рясніє Інтернет, забанили їх тільки сервери Банкової та порохоботи.
Читайте також: Влада й олігархи впевнено реалізовують сценарій свого царювання до 2024 року – політик
Це – факти, що формували наш політичний простір аж до Євромайдану. При таких розкладах, винуватити лідера спротиву у проросійських симпатіях – це як 10 на мізері зловити.
Чого ж дурню городять? А того, що проросійський імідж найбільш огидний патріотам – потенційним протестантам. Енергію протесту проти зняття Тимошенко заздалегідь послаблюють.
А ще – тактичний збіг інтересів Кремля і Банкової, з перспективою тактичного сплеску агресії: достатнього аби протест зірвати, а вибори – ні (якщо з їхнім кандидатом не витанцьовуватиметься, чи військова складова покотить, агресія ризикує перерости у стратегічну. Окреме спасибі за "тактичний збіг").
Сплеск агресії – це й засіб стримати протести настраханих іноземців. Словом, комплексна, системна авантюра ва-банк. Чи вдасться? А це вже залежить не від них.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Борис БЕСПАЛИЙ для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки