MENU

Закони щодо розмитнення євроблях: пряник чи кнут?

5813 0

Прийняті закони 8487 та 8488 – "пряник" та "кнут" щодо розмитнення «євроблях» та на майбутнє нові правила щодо нових і вживаних автівок.

1. Я поважаю самоорганізацію і спроможність суспільних груп відстоювати власні інтереси.

Проте з іще більшою повагою ставлюся до відстоювання інтересів суспільних, орієнтованих на майбутнє – ПнВК, судова реформа, освітня та медична реформа тощо.

2. Боюся, що надалі енергія буде спрямована в політичне русло – або використана під час виборів.

3. Майбутнє за спільним використанням (sharing), а не за "в чоловіка має бути автівка". Скільки ж можна підживлювати цінності минулого?

4. Великі міста вже потерпають від перевантаження приватним автотранспортом.

Можна дати можливість купувати, та обмежити право використання в місті автівок? Платний в‘їзд в центр, наприклад. Тоді й ті жителі маленьких містечок та сіл без розвиненого громадського транспорту залишаться захищеними.

Читайте також: Рада повысила штрафы за "евробляхи"

5. Ринок первинних автівок скоротився вперше за багато місяців на 15% у вересні та 7% у жовтні (до відповідних місяців 2017 року). Це поганий сигнал не тільки для автоімпортерів. Це поганий сигнал для економіки. Ми вже знаходимося напередодні світової економічної кризи – і ще не готові до неї.

6. Такого як в нас рівня проникнення кількості автівок на 1000 населення європейські країни досягали при показниках ВВП від 13000 доларів на душу населення. Тобто при в чотири рази вищому рівні розвитку економіки.

На рисунку для прикладу динаміка ринків в 2006 – 2010 роках.

Ми знову як і в 2007-2008 роках "проїдаємо" економічне зростання замість розвитку підприємництва, кооперації або фондового ринку. 5,5 млрд доларів за автівки на євробляхах, що виведені з країни – це більше ніж прямі іноземні інвестиції за той самий період.

7. Легалізація потрібна. Так чи інакше "власники" (поки більшість – умовно власники) "євроблях" так чи інакше сплачують податки – через ПДВ та акциз на паливо, користування послугами СТО тощо. І не варто забороняти користування, чи створювати додаткові умови для продовження напівлегального використання.

Читайте также:  Украина почти не выпускает автомобили. Как это исправить?

8. Зміна правил "гри" можлива. Проте вона не може стосуватися минулого. В даному випадку складно приховати, що інтереси тих, хто сплатив податки, не враховані. І підігравання тим, хто блокує Верховну Раду в форматі "податки за розмитнення (легалізацію) йдуть к Пенсійний Фонд" – насправді виглядає дивно. Принаймні піаритися точно могли б не євробляхери а ті, хто розмитнив авто за правилами. Ну то таке.

9. Нарешті. Мінімальна сума податків за чесне розмитнення цих автівок склала б принаймні вдвічі більше за компенсатор, необхідний для впровадження ПнВК. Це для розуміння масштабу.

10. Питання безпеки залишається відкритим. І екологічної (це стосується не лише "євроблях", а й застарілих 3,5 млн. автівок що вже є на ринку). І персональної (рівень захищеності пасажирів таксі на "євробляхах", учасників ДТП, скоєних такою автівкою).

Простого рішення немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ДЛІГАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини