MENU

Картину 81-річного художника Гокні продали за рекордні серед нині живих митців 90 мільйонів доларів. ФОТО

3483 0

Девід Гокні

Картину 81-річного британського художника Девіда Гокні "Портрет художника (Басейн з двома фігурами)" продали на аукціоні післявоєнного і сучасного мистецтва Christie's в Нью-Йорку за рекордні 90,3 млн доларів. Так він став найдорожчим художником з нині живих.

Аукціонний будинок оцінював картину у 80 млн доларів. Це майже в три рази більше за минулий рекорд Гокні – в травні цього року його роботу "Шосе на Тихоокеанському узбережжі й Санта-Моніка" (1990 року) продали за 28,5 млн доларів на аукціоні Sotheby's.

"Це одна з тих унікальних ситуацій, коли всі – критики, історики та представники ринку – погоджуються, що це картина, яку вибрали б 9 осіб з 10", – Алекс Роттер.

"Портрет художника (Басейн з двома фігурами)"

Читайте ткожИсследователи создали виртуальный музей с работами забытых художниц XV-XIX веков. ФОТО

Покупець картини не розкривається, хто виставив її на аукціон - також невідомо. Останнім зареєстрованим власником цієї роботи Гокні був 81-річний британський мільярдер Джо Льюїс, який проживає на Багамських островах.

Що це за картина?

"Портрет художника (Басейн з двома фігурами)" Гокні написав у 1972 році. Картина стала знаковою і впізнаваною працею художника.

У ній поєднані два найпоширеніших мотиви картин Гокні – басейн і подвійний портрет. Сюжет картини з'явився у 1971 році після того, як Гокні на підлозі своєї лондонської студії зіставив дві фотографії.

"На одній була людина, яка пливе під водою, і, отже, досить викривлена, а на другій – хлопчик, який дивився на щось на землі. Ідея намалювати дві фігури в різних стилях мені так сподобалася, що я негайно взявся до роботи", – йдеться у спогадах Гокні опублікованих на сайті Christie's.

Чому Гокні так подорожчав?

"Гокні – один із останніх живих художників свого покоління, який має історичну значущість. Гокні завжди подобалося, що він є на аукціонах, але його роботи ніколи не продавалися за цінами, які відбивали б його значущість в історії мистецтва", – говорить представник Christie's Алекс Роттер.

Читайте также: Бесконечные пейзажи Густава Климта. ФОТО, ВИДЕО

Все змінилося після неймовірно успішної ретроспективи Гокні, яка пройшла у 2017 році в паризькому Центрі Помпіду, лондонській галереї Тейт і нью-йоркському музеї Метрополітен. На ній були зібрані близько 200 робіт художника різних часів, в тому числі подвійні портрети, картини з каліфорнійської серії й сучасні малюнки, які Гокні писав на Айпаді.

Ретроспектива Гокні в Тейт стала найпопулярнішою виставкою в історії галереї та найбільш відвідуваною виставкою живого художника – її відвідали 478 тисяч людей. 

Навесні 2018 року його пейзаж "Шосе на Тихоокеанському узбережжі й Санта-Моніка" (1990 року) продали на аукціоні Sotheby's за рекордні для Гокні 28,5 млн доларів.

Зараз мистецтвознавці та арт-дилери сходяться на думці, що інтерес до Гокні прискорив збільшення кількості його робіт на ринку, а також зростання попиту на його роботи серед найбагатших колекціонерів.

За матеріалами Амалії Затарі для ВВС.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини