Радник Президента зробив візит Патріарху Київському Філарету
Як повідомив телеграм-канал Churcher, радник Президента Ростислав Павленко 8 грудня відвідав резиденцію Патріарха Київського і всія Русі-України Філарета, а незабаром після цього в Патріархію з'їхалося багато єпископів УПЦ КП, пишуть "Комментарии.ua".
Декілька ієрархів Київського Патріархату на умовах анонімності підтвердили інформацію про візит Ростислава Павленка і розповіли, що 8 грудня також відбулося збори єпископів, на яких Патріарх Філарет виступив з промовою.
Як стало відомо "Комментарии.ua", радник Президента домагався зустрічі з Патріархом наодинці, але глава УПЦ КП погодився спілкуватися з ним тільки у присутності Патріаршого намісника митрополита переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка), голови інформаційного управління архієпископа Євстратія (Зорі) та впливового митрополита Львівського і Сокальського Димитрія (Рудюка). Про що вони говорили за закритими дверима – залишається невідомим, але після цієї розмови учасники зустрічі виглядали вкрай невдоволеними один одним, вважають "Комментарии.ua".
Виступаючи перед єпископами Патріарх Філарет, як повідомляють "Комментарии.ua", "різко критикував дії Константинополя, засуджував амбіції фанаріотів". Предстоятель "виразив упевненість, що в нинішніх умовах Патріарх Варфоломій буде вимушений поступитися, та у підсумку Українська Церква неодмінно доб'ється повної незалежності", пишуть "Комментарии.ua".
При цьому учасники єпископських зборів помітили, що "митрополит Єпіфаній, який сидів у усіх на видноті, під час виступу Предстоятеля іронічно посміхався". Проте, як пишуть "Комментарии.ua", Патріарх Філарет "нічого смішного не казав, а навпаки, був дуже серйозний".
Як повідомляють "Комментарии.ua", 6 грудня Священний Синод УПЦ КП "прийняв рішення, які суперечать принципам організації "Об'єднавчого собору", запропонованими Вселенською Патріархією". Патріарх Філарет "особисто заявив про свою незгоду з позицією Константинополя, зазначеною в Томосі про автокефалію та проекті статуту майбутньої Церкви, які було затверджено греками наприкінці лиспопада". Ієрархи та духовенство УПЦ КП, на думку "Комментарии.ua", також "не приховують свого обурення "спробою обмежити їх церковну незалежність".
Раніше відомості про "ряд обмежень, які Константинопольський Патріархат має намір накласти на майбутню автокефальну Православну Церкву в Україні", просочилися в українські ЗМІ, пишуть "Комментарии.ua". Представники церкви, чиновники та експерти не підтверджують і не спростовують цю інформацію, але намагаються заспокоїти громадськість, доводячи прийнятність ймовірних обмежень.
Напередодні Євстратій Зоря також оприлюднив коментар, у якому спробував пом'якшити заяви свого Предстоятеля, повідомляють "Комментарии.ua". Голова інформаційного управління УПЦ КП зазначив, що рішення Синоду УПЦ КП стосовно регламенту проведення Собору і процедури обрання предстоятеля Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – це тільки "пропозиції". Київський Патріархат візьме участь в Об'єднавчому соборі та матиме намір владнати усі питання з митрополитом Гальським Еммануїлом.
На поширену в церковних кругах думку, зазначають "Комментарии.ua", конфіденційний візит Ростислава Павленко на Пушкінську багато в чому пояснює розбіжність між "жорсткою риторикою Філарета й поступливими заявами прес-центру УПЦ КП". З чим прибув до Предстоятеля Київського Патріархату радник Президента, не знає ніхто, окрім учасників зустрічі. Але, вважають "Комментарии.ua", "бузсумнівно, що двоє з них – Епіфаній і Євстратій,– вже готові зрадити свого Владику і Батька, який відстоює незалежність Української Церкви у важких обставинах, зокрема, під державним тиском".
"Комментарии.ua" нагадують, на початку цього року Патріарх Філарет вказав на митрополита Єпіфанія як на свого місцеблюстителя, і "нібито це рішення було оголошено теж не без участі світської влади", стверджує видання.
Вірні своєму Предстоятелеві ієрархи УПЦ КП просять громадської та молитовної підтримки Патріархові Філарету в цей доленосний для збереження українського православ'я момент, пишуть "Комментарии.ua". На їхню думку, "без нього період московського володарювання в нашій Церкві зміниться грецьким, і за своїм історичним значенням це буде анітрохи не краще", повідомляє видання.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки