MENU

Корисні е-послуги від держави та як їми скористатись

6254 0

Певно, багато з вас вже чули про електроні послуги від держави? Ті самі, які дозволяють з будь-якої точки світу за наявності інтернету оформити певні документи – без зустрічей з чиновниками і зайвої бюрократії. Про них досить багато говорять і пишуть, але чи працюють вони насправді та наскільки швидко і без зайвих зусиль гарантують результат?

Сьогодні хотів би про це поговорити.

Які взагалі послуги пропонує держава? Сьогодні усі е-сервіси від держави можна знайти на сайті Кабміну у розділі електронних послуг. З найважливіших – це послуги щодо реєстрації та ведення бізнесу, зокрема для приватних підприємців – це реєстрація ФОП, внесення змін про ФОП та укладання протипожежної декларації. Щоб ви розуміли, попит на такі послуги досить великий: до 100 тисяч заявників звернулось за відкриттям ФОП, 20 тисяч – щодо  укладання декларації та до 20 тисяч заявників потребують внести зміни про ФОП. Якби така кількість заявників щорічно зверталась до ДФС особисто, то їм було б не до податків та митних питань.

Тож такі послуги реально потрібні. Як їх отримати? Все просто. Щодо реєстрації ФОП, то треба особисто подати документи для державної реєстрації ФОП в електронній формі через персональний кабінет веб-порталу «Онлайн-будинок юстиції». Не збудьте про ваші ключові відомості і персональні данні, які для цього необхідні, і про ваш ЕЦП. Платити не потрібно, а вашу анкету з відомостями розглянуть за 24 години.

Щодо внесення змін до ФОП, то вони вносяться у випадку зміни паспортних даних фізичної особи, зміни громадянства, виду діяльності фізичної особи – підприємця, реєстраційного номера облікової картки платника податків або контактної інформації. Для цього треба особисто подати документи для державної реєстрації змін до відомостей про ФОП в електронній формі через персональний кабінет веб-порталу «Онлайн-будинок юстиції».

Читайте також: Як підключитися до e-Health та розпочати співпрацю з НСЗУ

А для того, аби зареєструвати декларацію щодо відповідності пожежній безпеці, також потрібно увійти у свій персональний кабінет, маючи при собі ЕЦП від Приватбанку або ДФС.

Наступний розділ е-послуг – це транспортні послуги. І минулого тижня окрім вже існуючих перевірок автоперевізника до них додалась ще одна – дійсно важлива і потрібна функція – Електронний кабінет водія. Відтепер кожен може дізнатися актуальну інформацію про власне авто та посвідчення водія, перевірити й оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Доступ до е-Кабінету здійснюватиметься за допомогою цифрового підпису (BankID або MobileID).

Відтепер водії можуть зайти у свій е-Кабінет, обравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, та з комфортом користуватися низкою послуг, переведених у зручний онлайн-формат.

Наступним е-сервісом, який надає держава, можна скористатись для отримання витягу чи довідки з реєстру страхувальників. Для цього потрібно подати електронну заяву особисто через Електронний кабінет платника. Далі формується витяг з реєстру страхувальників за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з реєстру страхувальників, які є актуальними на дату формування витягу.

Витяг діє до внесення змін до реєстру страхувальників в частині відомостей, що стосуються страхувальника, щодо якого надано запит.

Також у розділі щодо фінансів та податків можна отримати довідку про відсутність заборгованості. Зробити це просто – достатньо подати електронну заяву про видачу довiдки про вiдсутнiсть заборгованостi з податкiв, зборiв, платежiв особисто через Електронний кабінет платника.

У заяві обов'язково зазначається нормативно-правовий акт, яким визначено необхідність підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу, та найменування установи, до якої довідку буде подано. Далі – очікувати 5 діб.

До речі, за довідками про несудимість, перевіркою телефонів у базі викрадених, а також щодо заяви до суду теж слід звертатись до розділу про електронні послуги.

На тому ж ресурсі можна отримати послуги щодо вашої нерухомості чи вашої земельної ділянки. Наприклад, отримати повідомлення про початок будівельних робіт чи про здачу в експлуатацію об’єкта з незначними наслідками.

Раніше після закінчення будівництва замовник об'єкта отримував у Державній архітектурно-будівельній інспекції декларацію або сертифікат про готовність будинку до введення в експлуатацію. Згодом, в момент подання державному реєстратору документів для отримання права власності на нерухомість, виникали зловживання.

Читайте також: "Мистецтво" красти, або Плюси і мінуси ProZorro

Зокрема, заявник міг змінити кілька сторінок в документах декларації або сертифіката. Так заявники змінювали кількість поверхів та площу нерухомості. Це було можливо, тому що ДАБІ не вносила в електронний реєстр відомості про об'єкт нерухомості, зазначені в декларації або сертифікаті. При цьому довести факт зловживання було вкрай складно. Тепер таких зловживань немає.

Ну і останній розділ е-послуг стосується скоріше особистого комфорту кожного українця, ніж бізнесу, але все ж приємно, що держава розвивається, нехай і не настільки швидко і масштабно, як хотілось би, але розвивається. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Павло МОРОЗ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини