Факт воєнного стану і логіка влади залишаються незрозумілими – правник
Воєнний стан було введено формально, за фактом збройного нападу російськими військами на українських моряків в нейтральних водах Чорного моря. Крім внутрішньої мобілізації у збройних силах, посилення охорони громадського порядку і державних кордонів, це рішення більше нічого не дало, – поділився своїм баченням ситуації в коментарі журналісту «Західного аргументу» правник, директор Міжнародної спілки «Інститут національної політики», директор «Інституту дослідження російської агресії» Юрій Шуліпа. – Рішення про воєнний стан потрібно було приймати з 20 лютого 2014 року. Одразу після початку окупації Росією АР Крим. А також в тих районах, де реально відбуваються військові дії або знаходяться ворожі війська.
Читайте також: Хроніки воєнного стану: попередні підсумки
За логікою здійснення Росією військової агресії на території України, воєнний стан мав бути спочатку введений в тимчасово окупованому Криму, а потім і в окремих районах Донецької та Луганської областей. При цьому згідно з міжнародним правом і українським законодавством, воєнний стан має вводитися з початку появи актів військової агресії і діяти до повного відходу ворожих військ з території України.
В даному ж випадку, як каже пан Шуліпа, сам факт воєнного стану і логіка влади, яка його вводила, залишаються незрозумілими.
Читайте також: Українські пристрасті довкола воєнного стану
Воєнний стан було введено строком на 30 днів. Звідси виникає обґрунтоване питання: хіба впродовж цього часу Путін завершить війну проти України і виведе з тимчасово окупованих територій свої окупаційні війська? Звичайно ж, ні. Бо він починав війну проти України, щоб знищити нашу державу як суб’єкт міжнародного права (іншими словами – знищити Україну як державу і все українське). Крім того, залишається відкритим питання про те, чому військовий стан не було формально введено на території тимчасово окупованої АР Крим?
Складається враження, що ніби для нашої влади Крим вже не є територією України. У ситуації із введенням воєнного стану дії влади не вписуються в логіку міжнародного права і українського законодавства, – підсумував Юрій Шуліпа.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки