MENU

Жінка в науці: від страху до балансу

480 0

А ви знали, що в Україні, за статистикою, серед всіх науковців, 46 відсотків складають жінки? При цьому, Інститут статистики ЮНЕСКО повідомляє, що в світі ця цифра сягає лише 28 відсотків.

Тобто, у нас більше. Значно. Майже половина всіх науковиць – жінки. Українки і справді добре себе зарекомендували в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії.

Але от ресурс Гендер в деталях повідомляє, що в Національній Академії наук ми маємо лише трьох академчинь, а за майже сто років існування української Академії наук до її лав було прийнято тридцять сім жінок. Із 342 членів-кореспондентів (претендентів на звання академіка) лише 30 жінок. А це значить, що в найближчі років десять гендерна пропорція в Академії наук не зміниться.

Читайте також: Пастка Попелюшки, або Не хочу бути єдиною жінкою

Дивно, правда? Жінки менше працюють? Менше винаходять? Менш розумні? Менш наполегливі? Ні, звісно. То чому ж такий дисбаланс? Невже здібності мають стать?

П'ять років тому Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію "Наука, техніка та інновації в цілях розвитку", в якій йшлося про рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Чомусь жінки і дівчата досі стикаються з обмеженнями у цій діяльності. І стають, як правило, облуговуючим персоналом для чоловіків, які в цей час винаходять і займаються наукою. Часто безсоромно користуючись плодами діяльності саме жінок із так званого "обслуговуючого персоналу".

Читайте також: У Києві стартував жіночий клуб "За сімейні цінності". ВІДЕО

До чого я це все пишу? До того, що 11 лютого, світ відзначав Міжнародний день жінок і дівчат в науці. І світ звертає увагу на те, що на перешкоді жінкам часто стають власний страх, невпевненість в силах і відсутність підтримки в соціумі. Ну і щільні ряди чоловіків, якщо вже зовсім чесно.

І все це досить добре зображено на плакатах від Sofiya Zhelizna.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

 

Зоя КАЗАНЖИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини