MENU

Полтавчани, сумчани та жителі інших центральних регіонів України масово виїзджають на роботу до Угорщини

2635 3

Кожен день із Мукачева до Угорщини відправляється три великих автобуси та до десятка мікроавтобусів із українськими громадянами, які їдуть шукати своєї долі за кордоном.

Самі закарпатці до своїх сусідів їхати працювати не хочуть, оскільки вважають їх скупими та занадто вибагливими. Тому щастя в Угорщині шукають полтавчани, сумчани та жителі інших центральних регіонів України. Навіть харків'яни та жителі інших східних регіонів масово виїжджають працювати в Європу. Раніше поодинокі з них їздили на заробітки до Росії. Зараз виїзд до Європи став масовим навіть в невеликих містах Сходу.

Читайте також: У 2020 році розпочнеться новий відтік кваліфікованих українських заробітчан до Німеччини

Як говорять ті, хто займався працевлаштуванням українців у Польщі, туди вже майже нікому їхати. Ті, хто мав бажання, уже працюють і хочуть потрапити в Чехію, Німеччину або Скандинавію. Тих, хто приїжджає зараз, частіше за все некваліфіковані й шукають роботу в родинах або в сільському господарстві. Для того, щоб отримати добре оплачувану роботу західніше необхідно знати мову країни та підтвердити міжнародну кваліфікацію. Через це значна кількість українців потрапить у Німеччині на роботу в турків. А це означає, що робота буде нелегальною, менш оплачуваною та взагалі отримання грошей буде під питанням.

Якщо держава виштовхнула своїх громадян за кордон, то необхідно розуміти, що зараз робити. Українці, які працюють за кордоном, є не тільки джерелом валютних надходжень в країну, а й політичним чинником. Якщо в країні проживає тимчасово, або вже має вид на проживання, велика українська діаспора, то це робить українське питання чутливим для уряду цієї країни. Але наші громадяни повинні окрім самоорганізації отримати підтримку від держави у вигляді створення відповідних умов та налагодження постійних зв'язків з ними. Це робота Міністерства закордонних справ, яке поки малорухливе в цьому питанні.

А також необхідно створити підрозділ в Мінекономрозвитку, який буде допомагати встановлювати економічні зв’язки між українцями.

Читайте також: Українські роботодавці постали перед вибором: або банкрутувати, або платити працівникам вищу зарплату – експерт

Чи може бути кращий партнер в української компанії, ніж українець, який оселився в Іспанії або Італії декілька років тому та готовий до власного бізнесу з Україною? Шлях українцям ще наприкінці 80-х років в Європі проклали поляки. Потім по ньому пішли громадяни екс-Югославії, а ще пізніше Литви, Латвії, Румунії та інших. Ми йдемо вже не просто стежками, а дорогами трудових мігрантів. Європа старіє, має значний наплив мігрантів із арабських країн та країн Африки. Тому українці є найбільш бажаний для багатьох із них варіант. Тому конкуренція за наших громадян буде лише посилюватись. І Україна повинна її виграти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини