У Києві від паркування на тротуарах напівкулі абсолютно не допомагають. ФОТОФАКТ
Практика показала, що напівкулі не ефективні. Не підходять вони для розмежування пішохідного простору і автомобільного. Можливо десь за кордоном вони діють, а у нас, з низьким рівнем законослухняності громадян, аж ніяк. Хто-завгодно просто відкидає їх в бік і їде по тротуарах, паркується на клумбах тощо.
Інша річ – стовпчики. Вони практичні, естетично вписуються в міський пейзаж, і їх так просто не прибереш.
Читайте також: Як залатати дорогу скаргами?
Приклад з Хрещатика. Можливо, хтось не пам'ятає, колись тут було стільки машин, що люди мусили бігати між ними, долаючи смугу перешкод. Поставили напівкулі – і якийсь час дійсно не було стихійних парковок. Потім хтось додумався, що можна "викорчувати" напівкулі і відсунути в бік. І в мить тротуар перетворився на стоянку. Точніше на автомобільний хаос, серед якого пішохід почувається некомфортно, а часом небезпечно. Зараз такий хаос можна побачити біля входу в метро Палаці Спорту (за синагогою).
Натомість на Хрещатику встановили стовпчики і як рукою зняло. Тепер це захищений пішохідний простір, як і має бути в столиці європейської країни. І самому зручно пройти і гостям та туристам не соромно показати.
Для заїзду екстрених служб залишили прогалини з напівкулями.
Зауважу, що найбільш ефективно в цьому напрямку працює дорожня служба Шевченківського району. Сьогодні вони тут, завтра там. Раніше їх бачив на Хрещатику, а тепер монтують стовпчики на Л.Толстого, за що, наприклад, я їм дуже вдячний.
Читайте також: Шулявський шляхопровід із 16 березня перекривають на реконструкцію
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки