MENU

Як зросли ціни на алкоголь та безалкогольні напої за п’ять років

1912 0

Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж аналізували зростання вартості продуктів харчування за останні чотири та п’ять років. Але ми не рахували вартість алкоголю та безалкогольних напоїв. Сьогодні виправляємось і розповідаємо про зростання цін виробників, тобто оптових цін.

Читайте також: Чому в Україні рівень життя нижчий навіть за Білорусь

Зростання оптових цін завжди буде нижче за підняття роздрібних цін за рахунок того, що на кожній стадії, від виробника до постачальника, а потім до торгівлі, платиться ПДВ, а кожен із цього ланцюга ставить свій заробіток у відсотках до відпускної ціни. 

Горілка. У лютому 2014 року коштувала оптом приблизно 17,7 грн. за літр, а за п’ять років ціна зросла до 53,8 грн. Зростання відбулось у 3 рази. 

Пиво. У 2014 році оптова ціна складала приблизно 5,6 грн. за літр, а в 2019 році – уже 13,9 грн. Зростання в 2,5 рази. 
Етиловий спирт не менше 80%. У лютому 2014 року літр виробники відпускали по 13,2 грн., а у лютому 2019 року – по 28,2 грн. Ціна зросла в 2,1 рази. 

Бренді. У лютому 2014 року – 55,5 грн. літр, а зараз уже 111,3 грн. Ціна зросла в 2 рази.

Мінеральна газована вода в лютому 2014 року – 1,4 грн. за літр, а за п’ять років – 4,6 грн. Ціна зросла в 3,3 рази. 

Мінеральна негазована вода. У лютому 2014 року літр оптом продавали по 1,5 грн., а за п’ять років – по 4 грн. Ціна зросла в 2,7 рази. 

Сік томатний. У 2014 році вартість від виробника складала приблизно 5 грн. за літр, а у 2019 р. – 14,3 грн. Зростання в 2,8 рази. 

Сік яблучний у 2014 році обходився в 8,2 грн. за літр, а за п’ять років – у 20,6 грн. Подорожчання в 2,5 рази. 

Ще раз підкреслю, що на полицях магазинів та на ринках зростання вартості було більш суттєвим, але статистика не дає відкритих даних по цих позиціях, тому подорожчання можемо рахувати лише за оптовими цінами. Лише в грудні 2017 року були відкриті дані щодо алкогольних напоїв, але п’ятирічної цінової історії щодо них не має.

Для порівняння роздрібна ціна картоплі за п’ять років зросла в 1,5 рази, свинини – у 2,5 рази, молока – у 3,1 рази, пшеничний хліб – у 4 рази.

Читайте також: Які продукти містять алкоголь: ви будете здивовані

Колись їздив у автобусний тур до Угорщини та Австрії. І біля мене сів хлопець із Тернопільщини, який із компанією пив усю поїздку. З часом мені це набридло та я йому сказав, що був впевнений, що тільки москалі стільки п’ють. Це було ще до війни на Сході, але його аж пересмикнуло. Він протримався сутки, а потім знов увійшов до штопору. А я зробив висновок, що пити в Україні люблять і не завжди вміють. Тому коли дорожчає хліб у чотири рази, а горілка в три, то навіть не знаєш, що гірше.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини