MENU

Чотири правила, які навчать правильно економити

5583 1

Чи соромно економити, вже давно ніхто не обговорює. Економлять всі. І я теж. Але яких правил треба при цьому дотримуватися?

1. Обговорюйте ціну

Багато хто купує, не торгуючись. Чомусь. Але ж ціна – явище багатофакторне. Продавець часто готовий зробити знижку, якщо ви купите велику партію, або купите без супутнього сервісу, або прийдете до нього в міжсезоння. Це для прикладу. Таких «або» багато.

Читайте також: Управляйте деньгами. Три психологических приема, которые помогут вам экономить

Єдине, що він не зобов'язаний робити – це дарувати вам гроші просто так, «тому що ви класний». І, звісно, торгуючись, корисно розуміти загальну ситуацію на ринку.

2. Рахуйте витрати на експлуатацію

Не важливо, що ви купуєте – лампочку, вікно, автомобіль, квартиру або програмне забезпечення для бізнесу. Враховуйте, скільки ви будете витрачати на обслуговування покупки кожен наступний місяць і рік. Часто дешевший під час експлуатації варіант коштує дорожче при продажу. Тому рахуйте! Умовно кажучи, краще переплатити 1000 гривень за енергозберігаюче вікно, але кожен холодний місяць наступних 20 років економити 30% на опаленні. Ви здивуєтеся, але в ситуації з вікнами «правильно» економлять менше половини покупців.

3. Зведіть до мінімуму емоційні покупки

Список. Це панацея і вичерпний опис правила.

4. Оцінюйте економію в довгостроковій перспективі

Робити самому все (або щось), щоб заощадити гроші на оплату послуг професіоналів – неправильно і дивно. Така тактика – помилка. Я вважаю, що робити потрібно тільки те, що одночасно вмієш робити добре, в ідеалі найкраще за всіх, що приносить тобі задоволення або приносить тобі дохід. Решта – віддайте тому, для кого ці пункти актуальні. Отже – платіть за послуги і лайфхаки, які істотно заощадять ваш особистий час. Це така відкладена економія.

Читайте також: Какое образование обеспечит высокую зарплату

Ще в моєму особистому списку речей, на яких не можна заощаджувати, книги і враження. Без них мені погано. А мета економії – яка? Щоб було добре, але меншими ресурсами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Наталія ЄРЕМЄЄВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини