Попри усі негаразди, корупцію та бідність люди все ще вірять в цю країну – дипломат
По дорозі до виборчої дільниці поспілкувався з декількома випадковими людьми. Відчувається, що цього дня чекали давно. У одних – накипіло, у інших – усвідомлене раціональне бажання показати своє ставлення до того, що відбувається і що має відбутися в країні. Після звичайних "давно не бачились" і "як справи" – два головні питання: "А Ви за кого?" і "Чому?".
І два висновки від почутого.
З відповідей на перше запитання: соціологи після оголошення результатів матимуть непростий день. Те, що я почув, значно відрізняться від тієї локшини, якою вони нас годували останні тижні. Можливо, це феномен Києва, а можливо – це ще одне підтвердження того, що соцопитування у нас стали більше інструментами формування та впливу на суспільну думку, аніж її відзеркаленням.
Читайте також: "Тактика работы технологов Зеленского проста и очевидна". Прогноз на второй тур
Наскільки були точними і чесними соціологи – дізнаємось вже незабаром.
З відповідей на друге питання: попри усі негаразди, еміграцію, конфлікти, корупцію, бідність люди все ще вірять в цю країну. Попри все. Вірять. Вірять, що от має нарешті все змінитися. Що не може так довго така країна бути у такому стані! Ну не може!!! Має ж колись нарешті все це зупинитися і почати ставати краще!
Може, на цей раз вдасться вибрати кого треба? Чи не вдасться і все далі буде як завжди? Чи для цього не зовсім і не лише вибори потрібні? Чи все таки ми нарешті вивчимо, що нація, демократія, благополуччя – це не раз в декілька років проголосувати, а щоденний плебісцит, щоденне рішення кожного з нас?
Читайте також: Маляр: Щоб я змінила у законодавстві за наслідками цієї передвиборчої кампанії
Не чекати на вибори, а виходити на вулиці одразу, коли крадуть, брешуть, роблять протилежне до того, що обіцяють...
Може тоді і не будуть іти на вибори з безчесною брехнею та впевненістю, що не зважаючи на те, що ти робив при владі, тобі за це нічого не буде?
Ось такі розмови і думки. Не агресія, не крики, не злість і чи ненависть в очах, а розмови, думки, відчуття відповідальності.
Після цього дійсно знову починаєш вірити у цю країну. Може дійсно нарешті все зміниться?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки