Голова Ради ГО "Громадський люстраційний комітет": Порошенко має понести відповідальність за 5 втрачених післяреволюційних років
Результати першого туру – це закономірність: зло має бути покаране. Петро Порошенко, який розуміє їх невипадковість, готовий тепер пообіцяти що завгодно, аби лише залишитись Президентом. Навіть абсолютно протилежне тому, що говорив попередні роки.
2014: "Я особисто відповідатиму за боротьбу з корупцією".
2017: "Ми впровадили безпрецедентні антикорупційні механізми, які вже дають результат".
2018: Глава держави зазначив, що пишається тим фактом, що саме за його ініціативою в Україні було створено незалежну, неупереджену антикорупційну інфраструктуру.
Березень 2019: "Існує не лише системна дискредитація антикорупційних органів, а існує системна дискредитація державної влади в Україні, в тому числі і пов'язана з гібридною агресією проти нашої держави, бо агресія відбувається і в інформаційному полі".
Квітень 2019: Чинний президент Петро Порошенко виступає за перезавантаження Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Читайте також: Порошенко призначив Зеленському дату дебатів на "Олімпійському"
Який висновок можна зробити з цих цитат Президента Порошенка?
1. За антикорупційну реформу відповідав він особисто.
2. 5 років все було добре, незалежні антикорупційні органи працювали, і він пишався їх результатами, а всі, хто так не думає, – агенти Кремля.
3. Через 5 років він визнав, що всіх обманював, що антикорупційні органи, за які він відповідав особисто, не працюють, і мають бути перезавантажені.
Тобто він не тільки саботував антикорупційну реформу, не тільки обманював і українців, і міжнародних партнерів 5 років, але й перевзувається зараз в повітрі. Патологічний брехун, який від імені держави вводив в оману міжнародних партнерів та громадян України, буде тепер, як і з закінченням війни, вибачатись, що не виконав свою обіцянку?
Вірити йому – значить покривати і ставати співучасником злочинів Головнокомандувача офшорів, включно з розкраданням армії, роздаванням сфер впливу своїм друзям і бізнес-партнерам, продажем національних інтересів олігархам, нерозслідувані вбивства часів Майдану, переслідуваннями і вбивствами активістів і так далі.
Більше того, вірити йому – значить знову самообманюватись, бо він знову обіцяє те, чого Президент навіть не має повноважень робити. 5 років у нас був Президент, який обіцяв і антикорупційну, і судову реформи, і судячи з телевізійних роликів, трохи не економічне диво в країні здійснив. Але в тому-то ж і проблема: якби Президент постійно не втручався і не намагався взяти під свій контроль ці реформи, можливо, якийсь результат і був би.
Можна виправдано перейматися відсутністю досвіду і вимагати чітких відповідей в альтернативного кандидадата. Можна, як я, шукати вихід в парламентських виборах.
Ми повинні нарешті почати жити за Конституцією і вимагати від політичного керівництва відповідальності за невиконання обіцянок, перевищення повноважень і саботаж реформ. І я не розумію, як робити це наступні 5 років, якщо ніхто не понесе відповідальність за попередні 5 років.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки