Юлія Тимошенко: Верховна Рада має достатньо повноважень для припинення необґрунтованого підвищення тарифів. ВІДЕО
50 відсотків часу сьогоднішньої нашої роботи присвячено тому, щоб довести або не довести, що ВР розпущена незаконно, в той час, як нам потрібно негайно працювати над тим, щоб люди знову не були знедолені ще на один рік.
Таку заяву зробила лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів сьогодні, 27 травня.
"Я вважаю, що нам треба припинити ці абсолютно безперспективні розмови про незаконність розпущення Верховної Ради, її повноваження новим президентом припинені абсолютно законно. Хто вміє читати – відкрийте Конституцію, почитайте і все буде стояти на своїх місцях. Ви знаєте, що коаліції не існує, і це факт абсолютно очевидний. Її не існує ні останні 30 днів, ні 300. І все це, що відбувалося у парламенті, всі голосування відбувалися на базі домовленостей поза межами коаліції, – зазначила політик.
Читайте також: Украина на грани дефолта: какой сценарий спасения страны будет избран
Тимошенко вважає, що Верховна Рада сама припинила свої повноваження багато років тому, бо вона не виконує своїх головних функцій: "Верховна Рада не є представницьким органом українського суспільства, тому що у парламенті не приймалися законопроекти, які потрібні людям. І саме тому суспільство доведене до такого стану. Приймалися лобістські, абсолютно недопустимі корупційні закони і зараз знову на порядку денному на цей тиждень – 10 лобістських законів. Навіть на пенсії сьогодні зазіхають – будуть збирати пенсійні внески до приватних фондів, а люди не будуть захищені від того, щоб не втратити власні кошти".
"Ця Верховна Рада не виконувала контрольну функцію – не те що не контролювала некорупційність витрачання бюджетних коштів усіх рівнів, а сама була складовою всеохоплюючої корупції, яка останні 5 років панувала в Україні. Якщо в країні, в якій за Конституцією і законами прожитковий мінімум складає більше 4 тис грн., а 71% пенсіонерів отримують пенсію менше прожиткового рівня, Що робила Верховна Рада? Вона просто заробляла собі корупційні гроші, приймаючи лобістьські закони. Тому вона не просто мусить бути розпущена, вона мусить бути розпущена негайно і всім треба йти на вибори. У Верховної Ради був вибір – піти з честю, прийнявши новий закон про вибори народних депутатів, або піти без честі, і мені дуже шкода, що у Верховної Ради не знайшлося політичної волі, прийняти закон про вибори без мажоритарної складової. Тепер всі розмови про новий Виборчий кодекс – це просто фейкові розмови, тому що вибори вже розпочалися, вони вже йдуть повним ходом", – переконана політик.
Кому зараз потрібні усі ці закони про нову виборчу систему? Прийде нова Верховна Рада і зробить все, що потрібно, аби наступні вибори були без корупції.
Читайте також: Состояние развала украинской экономики
"Вважаю, якщо Верховна Рада позбавлена повноважень достроково, вона вже не має права нічого приймати, але президія і сама Верховна Рада вважає інакше. Якщо вважаєте інакше – треба діяти хоча б в оці останні 2 місяці, які залишилися. Перш за все – розпочався бюджетний процес і ніхто про це навіть не говорить. А бюджет закладає стратегію життя країни на наступний рік. Нам потрібно негайно думати про те, як зробити, щоб люди знову не були знедолені ще на один рік. Що стосується тарифів, у нас, у парламента та у президента, є сьогодні достатньо повноважень припинити необґрунтоване підвищення тарифів. Нам просто необхідно прийняти закон, який говорить: весь український газ – українцям. необхідно встановити рентабельність на межі не більше 30% при реалізації природного газу, а також прийцняти рішення, щоб НАК "Нафтогаз" не купував європейський газ через посередників, відмиваючи половину вартості газу на офшорні рахунки. "Нафтогаз" мусить купувати газ безпосередньо на ринку Європи. Треба приймати ще багато інших рішень. Єдине, чого не можна робити – залишати усе, як є", – резюмувала Тимошенко.
Політичний експерт Костянтин Матвієнко прокоментував виступ Тимошенко, зазначивши, що "Юлія Тимошенко намагається домогтися від Верховної Ради бодай розуміння небезпеки того, що не лише драконівські тарифи є загрозою для домогосподарств, а і те, що взимку Україна може залишитися без опалювання в оселях та громадських закладах через дефіцит газу".
"Відтак вона пропонує конкретні кроки для уникнення цієї катастрофи, які ще може здійснити цей парламент. Почують?!", – написав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки