MENU

Вбивство хлопчика: чому патрульні можуть отримати умовний термін

1245 5

П’ятирічний хлопчик із Переяслава-Хмельницького, якого поранили поліцейські пострілом у голову, помер у столичній лікарні.

1 червня хлопчик отримав поранення в голову внаслідок випадкового пострілу.

Працівники патрульної служби – категорія осіб, які озброюються лише під час несення служби. Відомо, що ці особи були без форми та в нетверезому стані, і тому можемо припустити, що вони в той день не працювали. Але постає питання: Що робила зброя в їхніх руках?

Законом України передбачено, що тільки оперативно-розшуковий склад Національної поліції України має право на постійне носіння вогнепальної службової зброї. Також в окремих випадках таке право має слідчий склад Національної поліції, але якщо вони беруть участь в розслідуванні тяжких кримінальних проваджень.

Читайте також: Найем: У меня плохие новости о ходе расследования трагедии в Переславе-Хмельницком

Патрульний поліцейський не в робочий час не має права носити з собою вогнепальну зброю.

Проте наразі достеменно невідомо, з якої саме зброї були здійснені постріли.

З самого початку кваліфікація за ст. 121 ч. 2 ККУ Нанесення тілесних ушкоджень, що спричинило смерть – неправильна. Тому що суб’єктивна сторона цієї статті полягає в тому, що вони мали наміри та умисел на скоєння таких дій. Цього не було, тому ставилась під сумнів така кваліфікація.

В їхніх діях є склад кримінального правопорушення, передбачений ст. 119 КК України Ненавмисне вбивство або вбивство з необережності та хуліганство. В окремому випадку ми можемо розглядати перевищення службових повноважень.

В сукупності статтей, за якими здійснено кримінальне правопорушення, особам можуть інкримінувати 10 років за гратами. Але за умови правильної правової оцінки діям працівників поліції. Якщо вона буде надана неправильно, то вони зможуть отримати умовний термін покарання.

Голосіївський районний суд Києва на два місяці вже взяв під вартуполіцейських Івана Приходька та Володимира Петровця, які підозрюються у вбивстві п’ятирічного хлопчика.

Неможливо за три місяці касира з Макдональдса перевчити на поліцейського. Навіть протягом навчання в академії МВС деякі студенти не втримались та були відраховані. Тоді яким чином офіціанта можна навчити за три місяці бути поліцейським?

Читайте також: Підозрюваний у вбивстві хлопчика поліцейський тричі уникнув ротації на Донбас

Ситуація, що сталась – це плоди неякісного підбору кадрів. Але звинувачувати керівництво поліції не об’єктивно. Якщо у нас є конкретні люди, які скоїли конкретне кримінальне правопорушення, вони повинні понести покарання за усією суворістю закону.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій КОСТИРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини