Путін готується стати лідером оновленої євроспільноти саме в площині цінностей – журналіст
У Financial Times вийшло програмне інтерв'ю Путіна. В ньому він критикує ліберальні цінності і чітко позиціонує себе як противник ліберального світогляду. Це сигнал для "нового" чи "оновленого" Євросоюзу.
Ця історія не про гроші, хлопці і дівчата. Ця історія про ті самі цінності, у наявності яких ми часто відмовляємо нашим ворогам. А вони у них є. І Путін готується стати лідером оновленої євроспільноти саме в площині цінностей.
Читайте також: Путінферштеєри: чому в Німеччині не бракує прихильників Росії
Нині Європою котиться хвиля зміни еліт. Країна за країною політики і партії, які були при владі роками, здають електоральні позиції і відходять у минуле. В Німеччині це CDU та SPD, провідні класичні партії потрапили під удар також у Франції, Італії і навіть Британії. Старий, знайомий нам ЄС почав відходити у небуття, а разом з ним одночасно затремтів ідеологічний фундамент, на якому його було засновано — ліберальний світогляд. Старі партії під тиском нових консервативно-популістичних сил часто намагаються грати на полі противника і зраджують власні цінності у боротьбі за електорат.
Ці тектонічні зміни мають багато причин, і одна з них, можливо, навіть основна, – це тиск інформаційної війни, в якій ліберальний ЄС поки програє. Цю війну розпочала Росія, а її союзниками стають одна за одною колись ліберальні демократичні країни, такі як Угорщина, Австрія, Італія і навіть США. Тепер на захід і на схід від ЄС орієнтир вказує в один бік, а сам Євросоюз, відколи він став останнім світовим оплотом лібералізму, почувається все менш комфортно.
Перебуваючи під зовнішнім та одночасно внутрішнім тиском, оновлений ЄС має всі шанси змінити ціннісну орієнтацію з відкрито-ліберальної на консервативно-ізоляціоністську, де саме Путін є законодавцем мод.
Читайте також: Украина может утратить суверенитет в обмен на кредиты и видимость военной поддержки со стороны Запада
Тож поки ми прагнемо стати частиною ліберального ЄС, сам ЄС еволюціонує у зовсім протилежному напрямку. Чи зможе Путін створити нові ціннісні реалії у Європі? Навряд чи, для цього потрібні десятки років. Втім, це цілком може вдатись його наступникам. В той час як "старі" члени ЄС чим далі, тим більше демонструють втому від лібералізму, ініціатива переходить новачкам. Саме час згадати про Тримор'я.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки