"Гриб-зомбі" та бегемоти-дітовбивці – в об'єктивах кращих фотографів дикої природи
Пропонуємо вам переглянути фото, які отримали високу оцінку журі цьогорічного конкурсу "Найкращий фотограф дикої природи".
Це доволі моторошно … і водночас надзвичайно красиво. На спині цього жука – не якісь химерні антени, а плодове тіло "зомбі-гриба", який оселився на комасі.
Цей захопливий кадр Френка Дешандола, який він зробив у Перу – один з фіналістів цьогорічного конкурсу "Найкращий фотограф дикої природи" (Wildlife Photographer of the Year) у категорії "Рослини та гриби".
"Спочатку мені було цікаво, що ж це за дивна річ, – розповів він BBC News. – Тоді я підійшов ближче і був вражений цим видовищем та досконалою симетрією гриба".
Френк бачив жуків-паразитів і раніше, але у такій фотогенічній позі – вперше.
Паразитизм, коли один організм живе виключно шляхом експлуатації іншого – одне з великих див еволюції. А іноді воно може бути ще й напрочуд витонченим.
У цьому випадку гриб проростає всередину бідного довгоносика і завдяки хімічним реакціям отримує над істотою повний контроль, змушуючи її підійматися на потрібну грибу висоту. І коли комаха її досягне – то загине. Придивіться до фото уважніше – і ви побачити, що життя вже пішло з її очей.
Тим часом, живлячись нутрощами довгоносика, гриб почне відрощувати свої вишукані плодові тіла. Капсули вгорі з часом лопнуть і вивільнять незліченну кількість крихітних спор, які заразять чергову здобич.
Читайте також: Comedy Wildlife: финалисты конкурса самых забавных фотографий дикой природы. ФОТО
"Ідеальна симетрія змусила мене сфотографувати жука спереду, щоб закарбувати увесь гриб і голову жука разом", – каже Френк.
На цьогорічний 55-й конкурс WPY, який є одним з найпрестижніших подібних заходів у світі, подали майже 50 тис. заявок. Пропонуємо вам переглянути інші роботи, які отримали високу оцінку журі конкурсу. Але попереджаємо – природа може бути жорстокою.
"Як кішка з собакою", Пітер Гейґарт, Велика Британія
Африканські дикі собаки відомі як дуже гарні мисливці. Однак не цього разу. Цьому самотньому гепарду щойно вдалося врятувати своє життям. Фото зроблено в південноафриканському заповіднику (категорія – "Поведінка: Ссавці")
"Коло життя", Алекс Мастард, Велика Британія
Косяк каталуф у Червоному морі. Їхнє кружляння – це своєрідний шлюбний танець перед спарюванням. Крім того, воно відлякує хижаків (категорія – "Чорно-біле")
"Пощастило", Джейсон Бентл, Канада
Самка єнота визирає через дірку в лобовому склі "Форда" 1970 року на покинутій фермі в Канаді. Вона обрала старий автомобіль як безпечне місце, щоб виростити потомство: отвір занадто малий, щоб туди могли залізти хижі койоти (Категорія – "Дика природа міста")
"Зворушлива довіра", Томас Пещак, Німеччина/ПАР
Допитливий молодий сірий кит зацікавився рукою, опущеною з туристичного човна в Лагуні Сан-Ігнасіо, Мексика. Самки китів та їхні малюки у цій лагуні охоче йдуть на контакт з людьми (категорія – "Фотожурналістика дикої природи)
"Сітка для волосся", Мінгуй Юань, Китай
Ця складна структура – кокон для лялечки молі. Гусінь плете її для захисту лялечки від хижаків під час її грандіозної трансформації у дорослу міль (категорія – "Поведінка: безхребетні")
"Пляжне сміття" Томас Вейр, США
Засмічення океанів має наслідки. Цю атлантичну ридлею задушило риболовецьке спорядження, що зачепилося за викинутий на берег пляжний стілець. Фото зроблено в Алабамі (категорія – "Фотожурналістика дикої природи")
"Останній подих" Адріан Гірші, Швейцарія
На новонародженого бегемотика напав дорослий самець на мілині озера Каріба, Зімбабве. Така поведінка зустрічається рідко, але може трапитися, якщо є конкуренція за територію або ж самець хоче продемонструвати своє домінування (категорія – "Поведінка: Ссавці")
Читайте також: 50 найкращих. Фотографи з усього світу намагалися описати, що для них означає "робота". ФОТО
Переможців цьогорічного конкурсу оголосять 15 жовтня у Лондоні, після чого найкращі роботи можна буде побачити на виставці у Музеї природознавства.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки