MENU

Імпічмент як виборча стратегія демократів

398 0

Імпічмент Трампа. В історії Америки було лише 4 серйозні спроби оголосити імпічмент президенту. То ж Трамп – п'ятий. Найчастіше пам'ятають про імпічмент Ніксона. Та насправді його не було. Ніксон пішов з посади ще до початку формальної процедури. Також американці намагалися провести імпічмент Джона Тайлера, який був президентом США у 1841-45 роках.

За 223 роки історії США лише двіччі американські парламентарі оголошували імпічмент! Кому ж? Білу Клінтону (1999) та Ендрю Джонсону (1868).

Але ж Клінтон залишився на посаді!? Чи був імпічмент? Був.

Імпічмент у США та імпічмент в Україні (та інших країнах) означає дещо різне. У США імпічментом називають рішення Палати представників, після якого ще має відбутися процедура "conviction" (обвинувачення) у Сенаті. Тобто у США імпічмент це перша частина звільнення президента, тоді як в Україні – це весь процес звільнення. Нижня палата приймає імпічмент простою більшістю. А от у Сенаті вже потрібно 2/3 голосів.

Читайте також: Тепер всі розуміють, на що ми здатні – Клімкін про імпічмент Трампа

То ж Клінтон отримав імпічмент. Однак це рішення не підтримав Сенат. Там навіть простої більшості не було (50/50).

А що ж з Ендрю Джонсоном? Обвинувачення Джонсона розпочалися через незаконні звільнення та призначення військових керівників без згоди парламентарів. Сенат після імпічменту голосував за обвинувачення президента так: 35 голосів "винен", 19 голосів "не винен". Отже, Джонсон лишився невинуватим. Саме так невинуватим! Забракло одного голосу! 2/3 голосів – це 36.

Читайте також: Трамп став заручником власних амбіцій і нетактовності

В історії Америки жоден президент не був усунутий з посади після процедури імпічменту. Ніксон пішов сам раніше. Джонсон і Клінтон після імпічменту в нижній палаті залишилися на посаді через рішення Сенату. Отримати більшість у нижній палаті та 2/3 у верхній не вдавалося нікому. І не вдасться й щодо Трампа. Демократи мають більшість у нижній палаті і можуть самостійно оголосити імпічмент Трампу. Однак у верхній палаті, де їм потрібно 2/3, більшість тримають республіканці. Процедура імпічмента – це виборча стратегія демократів – виграти вибори на тлі розмов про імпічмент та зловживання владою.

І як тут не згадати тих, хто вимагає щоб закон про імпічмент у Україні передбачав легку процедури змістити президента. Цього не має бути. Процедура має бути складною і Конституція справедливо вимагає 3/4 голосів депутатів за таке рішення. Разом з тим, закон про імпічмент дає можливість запуститити процес і так само як в америці використовувати цей процес в політичних цілях, апелюючи в першу чергу до виборців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини