MENU

Транзит газу за європейськими правилами: чого Росія хоче від України

803 1

Путін заявив, що РФ готова підписати контракт на транзит газу за європейськими правилами ЯКЩО Україна впровадить ці правила.

Про які європейські правила йде мова?

Якщо базуватися на тристоронніх (Україна, ЄС, РФ) консультаціях на технічному рівні, які проводилися в Брюсселі впродовж майже року, то мова йде про європейські мережеві кодекси (балансування, розподіл потужностей, тарифи тощо), які мають бути впроваджені НКРЕКП (Регулятором) в його нормативні акти (Кодекс газотранспортної системи, методологія розрахунку тарифів на траспортування тощо); а також про відповідність відокремлення оператора ГТС та самого Регулятора європейським правилам.

Є така версія, що Російська сторона почала заявляти про те, що вона готова на європейські правила тільки тоді, коли вирішила, що Україна не встигне ці правила впровадити до кінця поточного транзитного контракту (тобто до кінця року).

Читайте також: Маємо далі готуватися до зупинки транзиту російського газу з нового року – Вітренко

Саме тому Путін і каже, що якщо Україна не встигне, то Росія може просто продовжити дію поточного контракту.

Але... Є навіть декілька "але".

По-перше, український уряд та Регулятор кажуть, що Україна встигне впровадити європейські правила до кінця року.

По-друге, важливо не забувати ще про третій варіант – так звані операції "своп". Цей варіант є кращим за продовження поточного контракту, і він дозволяє вже навіть зараз застосувати європейські правила щодо цих операцій. Я про нього вже писав більш детально.

По-третє, залишається питання абсолютно неприйнятної вимоги російської сторони, як передумови переговорів по транзиту, щоб Нафтогаз відмовився від своєї перемоги у Стокгольмському арбітражі.

Нагадаю, Стокгольмський арбітраж вирішив, що через невиконання умов поточного транзитного договору Газпром має Нафтогазу сплатити компенсацію.

Читайте також: Короткий контракт із "Газпромом" Україні не потрібен – Фурса

Який тоді сенс у контрактах, якщо одна зі сторін може порушувати його умови і не нести за це жодної відповідальності?

Ну і, в-четверте, на останній зустрічі російська сторона підняла питання поставок газу в Україну, і наполягає, що це питання має бути першорядним по підношенню до транзиту.

Як буде це питання вирішуватися?

Особливо враховуючи те, що Газпром зараз не виконує свої контракті зобов’язання по поставках газу Нафтогазу, а також те, що Нафтогаз обгрунтовано вимагає, щоб Газпром розблокував можливість отримувати на кордоні Україна-РФ газ з Туркменістану, газ незалежних видобувників в Росії, а також газ для європейських контрагентів Газпрому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юрій ВІТРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини